Урочисте  вручення  Кембриджських мовних сертифікатів – результат ставлення сучасного студента до вивчення іноземних мов

11 травня 2018 року на кафедрі іноземних мов для гуманітарних факультетів факультету іноземних мов Університету відбулося урочисте вручення Кембриджських сертифікатів, які підтверджують рівень знань з англійської мови (Cambridge English Certificate in ESOL International). 28 студентам юридичного факультету сертифікати вручав декан факультету іноземних мов Володимир Сулим, автор Нової концепції викладання та вивчення іноземних мов, схваленої Вченою радою Університету 25 березня 2015 року (протокол номер 39/3).

У вступному слові декан факультету привітав студентів від імені Ректора Університету професора Володимира Мельника з успішним складанням іспиту, висловив подяку викладачам кафедри за належний рівень підготовки студентів та наголосив на значенні отриманих знань з іноземної мови для їхнього професійного росту в майбутньому. До вітань приєднались представниця агенції іноземних мов «Руна» М. Є. Недовіз, заступниця декана з міжнародної співпраці факультету іноземних мов О. М. Іващишин та завідувач кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів Р. І. Дудок.

Згідно із Новою концепцією, було змінено специфіку і дидактику викладання та приведено у відповідність до Європейських стандартів кількість годин для вивчення іноземних мов на природничих і гуманітарних факультетах упродовж першого і другого курсів. Мета цих кроків – створення належних умов для досягнення студентом мовного рівня B2. З огляду на те, що студенти освітнього ступеня «Бакалавр» природничих і гуманітарних факультетів, де іноземна мова не є елементом професійної підготовки, складатимуть комплексний підсумковий іспит, виникла необхідність конкретизувати механізм екзаменування шляхом уніфікації завдань з усіх іноземних мов. Це зумовлено тим, що навчання студентів перших і других курсів проводилось на основі підручників і матеріалів, чинних у всьому Європейському освітньому просторі. Основне завдання навчального курсу – забезпечити комунікативний рівень володіння мовою (мінімум B2) та підготувати студентів до складання відповідного підсумкового іспиту.

Оскільки передбачений для вивчення іноземної мови навчальний час і програмний матеріал на природничих і гуманітарних факультетах завершується після другого курсу, Методична рада факультету іноземних мов запропонувала таку структуру підсумкового іспиту (схвалено на засіданні Вченої ради Університету, протокол №32/2 від 22.02.2017): аудіювання (текст відповідно до рівня вивчення мови), макс. 100 б.; лексико-граматичний тест (відповідно до рівня вивчення мови), макс. 100 б.; підсумкова оцінка за 4 семестри (п’ятибальна і стобальна шкали). На основі отриманих балів виводиться узагальнена оцінка як середнє арифметичне трьох зазначених складових (у п’ятибальній, 100 бальній і Європейській шкалах), яка реєструється у заліковій книжці студента і переноситься відповідно у Diploma Supplement. Модель запису результатів іспиту схвалено Вченою радою Університету 28.09 2016 року (Протокол № 25/ 9).

Комплексний підсумковий іспит є програмним, обов’язковим і, звичайно, безкоштовним, оскільки йдеться не про сертифікат, а про рівень володіння іноземною мовою,  позначений оцінкою, кількістю балів, кількістю годин і відповідно літерою загальноєвропейського маркування володіння мовою: B2 (від 75 до 90 балів), С1 (від 91 до 95 балів), С2 (від 96 до 100 балів). Якщо студент має бажання отримати Кембриджський сертифікат, він може зареєструватися на інтернет-іспит самостійно або звернутись за допомогою у Центр англомовної комунікації. Інформацію стосовно інтернет-іспиту розміщено на стендах Центру та на його веб-сторінці. Допомогу у реєстрації на складання тестів для отримання загальноєвропейського сертифікату з інших іноземних мов (німецької, французької, іспанської) надають відповідні кафедри. Якщо до початку сесії студент представляє викладачеві загальноєвропейський сертифікат рівня В2 чи вище, він, за бажанням, отримує відповідну оцінку та кількість балів (В2 = 5 90 б.;   С1 = 5 95 б.; C2 = 5 100 б.), або складає іспит, результат якого гарантує йому оцінку не нижче рівня, зазначеного у представленому сертифікаті.

Вищезазначені положення схвалено на засіданні ВР Університету 22.02.2017, протокол № 32/2 та на засіданні Ректорату 27.02.2017, протокол № 26. Нинішня зустріч, присвячена врученню Кембриджських сертифікатів, засвідчила доцільність обраного адміністрацією факультету іноземних мов напрямку освітньої діяльності та успіх впровадження у навчальний процес Нової концепції викладання і вивчення іноземних мов.