Урочисте завершення міжнародної програми підвищення кваліфікації «Англомовна академічна комунікація»

21 червня 2022 року в Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Урочиста академія з нагоди завершення міжнародної програми підвищення кваліфікації «English-language Academic Communication» / «Англомовна академічна комунікація» для науково-педагогічних працівників та адміністрації закладів вищої освіти. Реалізував програму Центр англомовної академічної та крос-культурної комунікації Львівського університету.

Учасники програми – представники 18 факультетів Львівського університету, а також професори Києво-Могилянської академії, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова – успішно пройшли навчання на трьох модулях програми у квітні-червні цього року для отримання сертифікату (6 кредитів ЄКТС).

Урочисту академію відкрив проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського університету Сергій Різник, який закцентував на новаторському характері й стратегічній ролі цієї програми для розвитку англомовних курсів та освітніх програм, а також для підвищення конкурентноздатності й налагодження освітньої дипломатії Університету на міжнародному рівні.

Декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський наголосив на вагомому внеску в розвиток програми викладачів факультету, які стали її лекторами та співпрацювали зі запрошеними професорами Бристольського університету (Велика Британія), Штутгартського університету (Німеччина), Жешувського університету (Польща) та Західного університету Тімішоари (Румунія).

Координаторка програми Ірина Одрехівська теж підкреслила, що це – перша програма такого зразка в Україні, яка стала унікальною за своєю структурою та змістовим наповненням, адже всі лекції та мовні майстерні читалися виключно англійською мовою, учасники мали доступ до спеціально розроблених матеріалів, а також працювали в індивідуальному форматі з тьюторами.

У своїх виступах на урочистій академії учасники програми поділилися приємними враженнями від навчання і вказали, що «Англомовна академічна комунікація» виявилася не лише інтенсивними курсами з сесіями та низкою домашніх завдань, а своєрідним простором комунікації між представниками різних факультетів і навіть університетів нашої країни. Хоча, з огляду на обставини, вони працювали в онлайн-форматі, заняття –  з усією групою чи з невеликими командами – стали імпульсом для справжнього спілкування  між учасниками, можливістю познайомитися чи навіть поділитися власними науковими зацікавленнями. Дружня і щира атмосфера, що вже з перших зустрічей запанувала на платформі, допомогла перетворити програму зі звичайного навчання на розмову між учасниками, на справжній діалог, який, на їхнє сподівання, матиме продовження також після офіційного завершення проєкту.

Варто підкреслити, що урочиста академія завершилася конструктивним діалогом про продовження співпраці учасників з Центром англомовної академічної та крос-культурної комунікації.