«В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля»: В Університеті відбувся Шевченківський концерт

16 березня 2023 року студенти факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка та учні Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької спільно провели Шевченківський концерт під гаслом «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля», який відбувся на Камерній сцені навчального корпусу Львівського університету на вулиці Олександра Фредра.

У мистецькому заході взяли участь вокально-хоровий ансамбль «Евфонія» студентів освітньої програми «Хорове диригування» кафедри музикознавства та хорового мистецтва під керівництвом Василя Чучмана, читці-студенти кафедри театрознавства та акторської майстерності під керівництвом Романа Валька, солісти-інструменталісти-учні Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької класів Людмили Закопець, Лідії Футорської, Ярослава Олексіва, Олени Ніколішиної, Оксани Рапіти та Камерний оркестр ліцею під керівництвом Марти Гуневич. Ініціаторами проведення мистецького заходу став завідувач кафедри музикознавства та хорового мистецтва факультету культури і мистецтв Тарас Дубровний та доцент кафедри музикознавства та хорового мистецтва Василь Чучман.

Гостей заходу привітала декан факультету культури і мистецтв Майя Гарбузюк, відзначивши символічність проведення такого концерту, адже подібні події у час війни відбуваються насамперед завдяки титанічним зусиллям Збройних сил України. А високе мистецтво –  потрібний і дієвий спосіб підняття патріотичного духу та своєрідна підтримка для українців.

Під час концерту гості мали змогу почути проникливе виконання найвідоміших творів  Тараса Шевченка, зокрема геніальний «Заповіт», «Тече вода з-під явора», «Садок вишневий», «Три шляхи» та ін. Окрім музичного виконання творів видатного класика, студенти емоційно та проникливо декламували вірші Тараса Шевченка.

Учні Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької гармонійно доповнювали старших колег талановитим виконанням творів музичних класиків під акомпанемент фортепіано, скрипки, акордеону та бандури. Особливо проникливо звучала легендарна «Мелодія» Мирослава Скорика у виконанні Камерного оркестру Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької, яка нікого не залишила байдужим. Вокально-хоровий ансамбль «Евфонія» разом із Камерним оркестром ліцею піднесено і урочисто виконали відомий «Реве та стогне Дніпр широкий», що стало особливим акцентом на завершення Шевченківського вечора.

Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник подякував студентам, учням, викладачам Львівського університету та вчителям Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької за організацію й участь у мистецькій події та наголосив, що проведення таких заходів має насамперед профорієнтаційну мету. Володимир Петрович також відзначив, що такі події сьогодні, особливо за участі молоді ‒ це традиційно чудовий подарунок Захисниками і Захисницям України та усім українцям, які щодня дивують світ своєю мужністю, витривалістю та громадянською позицією.

За словами декана факультету культури і мистецтв Майї Гарбузюк, концепція Камерної сцени, де власне відбувся Шевченківський вечір, полягає в тому, що цей простір вимагає і передбачає проведення подій з високим професійним рівнем. «Оскільки на факультеті культури і мистецтв готують фахівців у мистецькій, театральній, музичній сферах, то для нас важливо було почати із представлення високої, професійної, академічної музичної складової. Шевченківський концерт став багатоаспектним заходом, який, з одного боку, відкрив мистецьку історію Камерної сцени Львівського університету на високому і професійному, хоча ще досить юному рівні, з іншого – заклав традицію колаборацій з Львівським державним музичним ліцеєм, яку ми будемо активно продовжувати», ‒ наголосила Майя Гарбузюк.

За словами декана, ідея провести концерт спільно із учнями Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької на Камерній сцені була органічною, адже це давній ліцей зі своїми чудовими традиціями та надзвичайно високим рівнем підготовки випускників. «Це важливо власне в контексті профорієнтаційної роботи, тому що вони – наші стейкхолдери: як майбутні старшокурсники факультету зможуть проходити практики у ліцеї, так і випускники цього ліцею можуть бачити своє подальше навчання у нас на факультеті. Ми сьогодні до кінця не можемо скласти ціни, яку бачать в Камерній сцені Львівського університету професійні музиканти – від зручності локації до акустики. Безперечно, взяти участь у заході такого рівня для учнів стало справжнім святом. Для найменших виконавців такий концерт точно запам’ятається на усе життя, адже виступити на великій сцені у присутності Ректора Львівського університету – це неабиякий досвід», ‒ переконана Майя Володимирівна.

Також декан відзначила, що камерна сцена Львівського університету надалі буде прекрасно працювати для аматорських колективів, з радістю прийматиме університетські колективи, які матимуть бажання там виступати. «Проведення таких заходів як Шевченківський концерт ‒ це гарне позиціонування Львівського національного університету імені Івана Франка у професійному мистецькому середовищі Львова в цілому», ‒ переконана Майя Гарбузюк.

Додамо, що викладачі та студенти факультету культури і мистецтв також активно працюють над драматичною мистецькою програмою «Не хочу літа, хочу перемоги», яка розроблена на основі іспиту зі сценічної мови для першокурсників. А відтак, уже традиційно, 27 березня, у Міжнародний день театру, студенти проведуть патріотичний мистецький захід на Камерній сцені і присвятять його викладачам, студентам, випускникам, які загинули у війні, і тим, хто сьогодні мужньо боронить Україну від російського агресора.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото