В Університеті експерти з 10 країн світу обговорювали психологію бізнесу та управління

У Львівському національному університеті імені Івана Франка 16-17 березня 2018 року відбувалася Міжнародна науково-практична  конференція «Психологія бізнесу та управління: виклики сьогодення», до якої долучилися експерти з 10 країн світу – України, Австрії, Німеччини, Литви, Польщі, Фінляндії, Грузії, Йорданії, Таджикистану, Канади та науковці 20 університетів. Генеральним партнером конференції від бізнесу була корпорація SoftServe. Розпочала конференцію доктор психологічних наук, професор, керівник освітньої програми «Психологія бізнесу та управління» Наталія Жигайло. З вітальним словом від Ректорату виступив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. Івана Франка Віталій Кухарський.

У перший день заходу із однією з ключових доповідей під час круглого столу, на якому обговорювали роль психології у бізнесі і трансформації бізнес-освіти, виступив Голова Наглядової ради ЛНУ ім. Івана Франка, співзасновник корпорації  SoftServe, канд. фіз.-мат. наук, заслужений економіст України Тарас Кицмей, який окреслив вимоги сучасного бізнесу і зміни в освіті.

Керівник освітньої програми «Психологія бізнесу та управління» Наталія Жигайло поінформувала учасників конференції про те, що у Львівському університеті започаткована магістерська програма «Психологія бізнесу та управління», доцільність якої зумовлена потребою на ринку праці таких фахівців: бізнес-психолог, психолог-тренер, психолог-консультант; психолог-психометрист в системі підприємницької, фінансово-економічної, торгівельної сфери, приватного сектора, коуч, консультант із психології управління та комунікацій, PR-менеджер, HR-менеджер, рекрутер, креативний директор, викладач психології бізнеcу та менеджменту тощо. Також Наталія Жигайло наголосила, на тих компетенціях, якими повинен володіти такий фахівець і розповіла, що напрацьовано з метою розвитку цих вмінь та навичок. Також доповідач окреслила перспективу відкриття спеціалізації «Психологія бізнесу та управління» на ОС  «Бакалавр», адже, для успішного формування та розвитку у студентів Львівського університету особистісних та професійних компетенцій (soft skills), затребуваних роботодавцями, для підготовки до працевлаштування у бізнес-організаціях, слід розпочинати підготовку цілеспрямовано, починаючи із першого року навчання.

Керівник Школи стійкого підприємництва Екгард Керайн (Німеччина) наголосив на ролі психології для досягнення успіху в бізнесі, а засновниця «Colaboritsi.com», дослідник університету Онтаріо Олена Михайленко-Блейон (Канада) розповіла про організаційне навчання і розвиток людського капіталу в постіндустріальний період.

Сандра Веласкес, практичний психолог, бізнес-коуч, викладач Віденського приватного університету Вебстера (Австрія) ознайомила учасників із проблемами психологічного консультування для ефективності бізнесу

У другій половині цього ж дня учасники конференції відвідати унікальні майстер-класи від практичних психологів з Австрії та України: Сальваторе Джакомуцці, Сандри Веласкес та Ігоря Лебединця, які поділилися інструментами психодіагностики у бізнесі, психосистемою ухвалення рішень, збагатили філософію бізнес-коучингу.

У суботу, 17 березня, конференція продовжила роботу в офісі міжнародної компанії SoftServe, де для учасників заходу цікаву пізнавальну екскурсію провів співзасновник корпорації  SoftServe Тарас Кицмей, а також відбулася низка доповідей, зокрема,  від Ренати Чучмай, Віталія Кухарського та Екгарда Керайна.

Додамо, що найактивнішу участь в організації заходів взяли викладачі та студенти економічного та філософського факультетів, магістри освітньої програми «Психологія бізнесу та управління». Співорганізаторами конференції були Вища гуманітарно-природнича школа у Сандомирі  (Польща), Віденський приватний університет Вебстера (Австрія), Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Університет Турку (Фінляндія), Каунаський Університет прикладних наук (Литва), Лодзький університет (Польща), Таджицький державний комерційний університет (Таджикистан), Амманський університет Аль-Ахлія (Йорданія), Жешувський університет (Польща), Батумська морська державна академія (Грузія), Університет Зигмунда Фройда (Австрія), Товариство психологів України та Генеральний партнер від бізнесу корпорація SoftServe.

Координаторами конференції були Наталія Жигайло, доктор психологічних наук, професор, керівник освітньої програми «Психологія бізнесу та управління», Маріанна Кохан, доцент кафедри менеджменту  та відповідальний за випуск матеріалів конференції Юрій Максимець, доцент кафедри економіки підприємства.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото