В Університеті навчають як визначити кристалічну структуру речовини

27 вересня 2018 року на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття VI Школи молодих науковців – Конгресу кристалографів України. Цей захід вже став традиційним у Львівському університеті.

Урочисто привітав учасників школи голова оргкомітету, проректор з наукової роботи Університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. Зокрема, Роман Євгенович зазначив, що участь у кожній школі беруть близько 80 науковців, які є представниками 15-18 закладів вищої освіти та наукових установ України. За словами проректора, такі дані свідчать про інтерес вчених до кристалохімії та її значущість у науковому світі.

Уже традиційно організатори школи намагаються йти в ногу з часом, тому тематика кожного наукового форуму є актуальною та відповідає сучасним напрямам розвитку науки. Учасники цьогорічної школи мають нагоду  дізнатися про те, як отримати монокристальні дифракційні дані та які особливості проведення експерименту в екстремальних умовах (таких як високий чи низьких тиск та температура), а також про нові тенденції в порошковій дифракції.

Також додамо, що цьогоріч учасники школи мають змогу прослухати лекції провідного дослідника, доктора Марека Дашкевича (Інститут низьких температур та структурних досліджень Польської академії наук, Вроцлав) та провідного наукового співробітника, автора програми для визначення кристалічної структури CSD Лева Аксельруда (Львівський національний університет імені Івана Франка), а також взяти участь у трьох майстер-класах: рентгенівський фазовий та структурний аналіз (старший науковий співробітник Павло Демченко), визначення модульованої/композитної структури (Лев Аксельруд) та кристалографічні бази даних (старший науковий співробітник Христина Міліянчук, доцент Світлана Пукас).

Організаторами VI Школи молодих науковців є Львівський національний університет імені Івана Франка, Західний науковий центр НАН України та МОН України і Комітет кристалографів України. Фінансову підтримку школі надали Міжнародний центр дифракційних даних (ICDD, США) та Науково-консультаційна компанія Структура-властивості (Львів).

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото