В Університеті обговорили наслідки вторгнення росії в Україну для міжнародної системи безпеки

9 травня 2022 року на факультеті міжнародних відносин Львівського університету відбулася VIII Міжнародна наукова конференція «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки». Традиційно щорічну конференцію організували за ініціативою Центру міжнародної безпеки та партнерства у тісній співпраці з Інститутом міжнародних студій Вроцлавського університету, Департаментом міжнародної технічної допомоги Львівської обласної державної адміністрації і за підтримки Центру інформації та документації НАТО у Києві.

Відкриваючи конференцію декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський вказав на високу актуальність задекларованої теми конференції та необхідність переосмислення сучасного стану як безпекових студій так і самої системи міжнародних відносин яка увійшла у період активних трансформацій, важливим чинником яких стала російська агресія в Україні.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету, професор Кшиштоф Коцюбінські, наголосивши на важливості тісної співпраці з факультетом міжнародних відносин та Центром міжнародної безпеки та партнерства які вже довгий час проводять спільні наукові й дослідницькі заходи у різних сферах міжнародної політики та безпеки.

Робота конференції відбувалася у двох секційних засіданнях: «Російсько-українська війна як чинник трансформації регіональної та міжнародної системи безпеки» і «Трансформація системи міжнародної безпеки: глобальний та регіональний виміри». Головна увага учасників цьогорічної наукової конференції була прикута до російської агресії проти України, а також різним аспектам мілітарної та позамілітарної складової збройного російсько-українського протистояння. У своїх виступах експерти з України та Польщі обмінялися думками щодо політико-дипломатичних, правових, соціально-економічних наслідків російської інвазії для України, Польщі, регіону та світу загалом.

Після завершення роботи секцій учасники конференції взяли участь у вже традиційній «Польсько-українській дискусійній безпековій панелі», головними питаннями обговорення на якій стала проблематика впливу військового компоненту та інформаційної боротьби на подальшу долю регіону та системи міжнародної безпеки. У виступах польських військових експертів звучали оцінки розвитку ситуації на фронті бойових дій, співпраці з безпековими структурами у регіоні. Важливим компонентом успішної воєнної кампанії вважається належний інформаційний супровід у медіа та інформаційному просторі. Така синергія уможливлює наближення перемоги над російським агресором.

Участь у конференції взяли представники академічного середовища з України та Польщі. Конференція проводилася в рамках програми наукових заходів Львівського університету під патронатом Ректора університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника.