В Університеті обирають завідувачів кафедр

Сьогодні, 8 червня 2021 року, відбувається перше засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка щодо обрання на посади завідувачів кафедр. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання проводять у дистанційному режимі з використанням центру для командної роботи «Microsoft Teams»  з перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів у визначений час у приміщенні Університету.

Відкрив засідання Вченої ради Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Ректор окреслив основні питання щодо проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад завідувачів кафедр, роз’яснивши колегам регламент роботи Вченої ради.

Натомість проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський розповів колегам про роботу атестаційно-кадрової комісії Вченої ради.

Надалі декани факультетів представляють претендентів на заміщення посад завідувачів кафедр, а власне претенденти – презентують Вченій раді програми розвитку кафедр. Відповідно до порядку денного, сьогодні Вчена рада обиратиме завідувачів кафедр біологічного, географічного, геологічного, економічного факультетів, факультету електроніки та комп’ютерних технологій, а також загальноуніверситетської кафедри безпеки життєдіяльності.

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Статуту Університету та «Порядку проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників Львівського національного університету імені Івана Франка» у Львівському університеті було оголошено конкурс на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників, зокрема й завідувачів кафедр. Відповідні накази Ректора були розміщені на офіційному сайті Львівського національного університету імені Івана Франка, а оголошення – опубліковані у газеті «Високий Замок».

Згідно з чинним законодавством, завідувача кафедри обирає за конкурсом Вчена рада Університету таємним голосуванням на п’ять років з урахуванням пропозицій кафедри, Вченої ради факультету та трудового колективу факультету через оголошення результатів таємного голосування. Так, на факультетах Університету вже відбулися відповідні засідання кафедр, Вчених рад факультетів та зборів трудового колективу. Відповідно до процедури, претенденти на заміщення посад завідувачів кафедр презентували для обговорення звіти про роботу за попередній період та програми розвитку кафедри. Опісля висновки кафедри, Вченої ради факультету, зборів трудового колективу факультету передано на розгляд атестаційно-кадрової комісії Вченої ради Львівського університету. Завершальним етапом процедури обрання завідувачів кафедр є рішення Вченої ради Університету, відповідні засідання якої відбуватимуться упродовж 8-10 червня 2021 року.

Про результати голосування  Вченої ради та обрання завідувачів кафедр читайте у наших наступних повідомленнях.