В Університеті презентували монографію, присвячену допомозі українським дітям під час війни

У ці дні факультет педагогічної освіти відзначає десятиліття від часу створення. Перший ювілей ознаменувався низкою наукових здобутків, серед яких видання наукової монографії вчених кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка та кафедри соціальної педагогіки Варшавського університету – «Допомога українським дітям під час війни» (Рomoc dzieciom ukraińskim w czasie wojny (Red. naukowa: Maria Kolankiewicz, Vira Korniat). Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego. 2024. 200 c.)

17 лютого 2025 року на факультеті педагогічної освіти відбулася презентація видання за участі польських авторів, викладачів факультету, студентів

В перші дні війни Польща стала країною, в яку приїхало багато родин з дітьми. І українські, і польські педагоги зустрілися з численними викликами у роботі з родинами, дітьми, стабілізацією їхнього емоційного стану тощо. Вирішити їх без допомоги науковців, розробки дієвих інструментів не виглядало можливим. Відтак науковий тандем польських та українських кафедр знайшли способи допомогти. В результаті такої співпраці в грудні 2024 року у видавництві Варшавського університету вийшла монографія, в якій представлено цінні наукові напрацювання українських колег (Віри Корнят, Ольги Столярик, Ірини Зубрицької-Макоти, Олесі Цимбали, Алли Марчук) та польських друзів (Марії Коланкєвіч, Еви Паламер-Кабачінської, Евеліни Жубали, Уршулі Марковська-Маністи, Ольги Овчаренко, Евеліни Ковнацкої).

Монографія містить аналіз ключових викликів, з якими зіштовхуються українські діти-біженці, а також рекомендації для освітніх, соціальних та державних інституцій щодо створення ефективних програм підтримки. Дослідження присвячене питанням підтримки українських дітей у період війни, висвітлюючи гуманітарні ініціативи, психологічну допомогу та інтеграційні процеси в Польщі та інших європейських країнах.

У межах заходу відбулися дискусії за участі науковців, студентів, які безпосередньо долучалися до підтримки дітей, які постраждали від війни.

Важливо наголосити, що видання вийшло польською мовою, що дозволяє розказати про досвід українських науковців широкому загалу зацікавлених осіб сусідньої країни, студентам використовувати її для написання власних наукових досліджень

Дякуємо всім, хто взяв участь у дослідженні та долучився до його реалізації! Сподіваємося, що ця робота стане цінним внеском у розвиток соціальних та освітніх ініціатив для дітей, які пережили війну.

Більше фото