В Університеті презентуватимуть Арт-бук Ірини Баковецької-Рачковської «#Полісся_як_Всесвіт»

1 квітня 2023 року о 13.00 год. на філософському факультеті (301 аудиторія) Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Університетська, 1) відбудеться презентація Арт-буку «#Полісся_як_Всесвіт» Ірини Баковецької-Рачковської.

Арт-бук #Полісся_як_Всесвіт» – нове унікальне та креативне видання Ірини Баковецької-Рачковської, української письменниці, дослідниці, менеджерки культури, директорки Рівненського обласного центру народної творчості, яке побачило світ у видавництві «Саміт-книга». Книга поєднує в собі літературний доробок письменниці – вірші, які авторка виконує у характерній для тематики видання манері – тексти зі вставками-голосіннями, проспівуванням окремих рядків фольклорним солоспівом, а також світлини «родзинок» Рівненського Полісся з  QR-кодом для переходу на повну інформацію про зображені на цих фото регіональні елементи нематеріальної культурної спадщини.

Видання є своєрідною енциклопедією краси та містичності Рівненського Полісся, а також – візитною карткою творчості авторки, яка оспівує культурну велич свого краю. Авторка присвячує свою творчість сакральності, таємничості, духовній цнотливості та різнобарвності культурного спадку свого етнічного культурного пласту. Тексти віршів, які наповнені глибокими містичними художніми образами, голосом предків та оспівуванням традицій та цінностей свого етнічного світогляду звучатимуть в контексті авторського літературного перформансу «етно-вірші» – читання із поліським солоспівом.

В рамках презентації арт-буку письменниця проведе візуалізований лекторіум про представлені у виданні елементи нематеріальної культурної спадщини поліщуків – тисячолітній обряд Водіння куста, який «живе» та проводиться на Трійцю і сьогодні; мацик, як основний елемент культури харчування на Рівненському Поліссі; серпанкове полотно, що є символом та особливістю ткацької традиції цього регіону; традиції обробки та виготовлення прикрас й ікон з бурштину тощо.

Під час презентації відбудеться представлення наживо окремих «родзинок» Рівненського Полісся. Діятиме тематична фотозона, а також можна буде придбати книгу з автографом письменниці. Вхід – благодійний внесок на потреби ЗСУ.