В Університеті провели майстер-клас із виготовлення стрітенської свічки

20 січня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась чергова творча зустріч, яка заглибила її учасників у середовище українських національних традицій. Спеціально для діток наших Захисників майстер Володимир Мишолівський провів майстер-клас із виготовлення стрітенських свічок. До проведення майстер-класу долучилася також редакторка Пресцентру, засновниця бренду «Культ світла» Ярина Пришляк. Організували захід, спрямований на урізноманітнення дозвілля маленьких українців, Центр соціального розвитку та громадських ініціатив, Пресцентр ЛНУ ім. Івана Франка та Первинна профспілкова організація працівників Університету.

«Цьогорічний цикл різдвяних свят розпочався 25 грудня і досі триває. Стрітення Господнє ще попереду, тому сьогоднішній захід для нас якраз на часі. Авжеж, це вже не перший майстер-клас, який нам вдалося провести для дітей, тож сподіваємося, що отриманий досвід запам’ятається кожному і буде принагідним у житті», —  зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар.

До майстер-класу долучилися дітки різного віку – від 5-ти до 15-ти років. Попри повітряну тривогу, що передувала заходу, батькам разом з малечею вдалося завітати до Університету, аби довідатись про секрети виготовлення таких необхідних сьогодні свічок.

Володимир Мишолівський розповів присутнім про знаковий символізм свічки в українській культурі. За словами майстра, свічка є так званим ритуальним атрибутом людини, який супроводжує її протягом усього життя. Зокрема, вона присутня у таких знакових подіях, як день народження, обряди Хрещення, шлюбу та інших. Ба більше, свічка є невід’ємним елементом в календарній обрядовості українців. Без неї складно уявити традиційний Різдвяний стіл чи Великодній кошик. До слова, саме стрітенська свічка, або ще відома як «громовиця», наповнена великою духовною силою. За повір‘ям свіча, освячена в день зустрічі зими з весною, здатна захистити від негод та недуги.

З перших хвилин майстер-класу вдалось зацікавити дітлахів спеціальними матеріалами, принесеними майстром для виготовлення свічок: восковими пластинами, ароматними травами, прикрасами для декорування. У дружній атмосфері дітки охоче комунікували, ділились своїми ідеями та попереднім досвідом. Зауважимо, що впродовж майстер-класу не лише діти з наснагою поринули у роботу, але і їхні рідні із зацікавленістю долучались до виготовлення свічок.

Насамкінець затишна атмосфера майстер-класу завершилась веселою колядою та віншуванням малечі. Окрім власноруч виготовлених свічок, дітки також отримали солодкі подарунки від Профспілкової організації працівників Університету.

Принагідно майстер анонсував наміри організувати невдовзі новий майстер-клас із виготовлення солом‘яних пташок, що із захопленням підтримали дітлахи. А також додав: «Ми повинні не лише пригадувати українські традиції, а й зберігати та помножувати їх».

Варто зазначити, що для нас вкрай важливо дбати про майбутнє покоління, чиє безтурботне дитинство сьогодні руйнує російська агресія. Тож наостанок проректор Володимир Качмар наголосив, що Львівський національний університет імені Івана Франка працюватиме та впроваджуватиме цікаві новаторства, аби діти мали змогу безперешкодно навчатися та розвиватися.

Світлини: Юлії Гриценко та Софії Сиванич Більше фото