В Університеті провели психотерапевтичні групи підтримки «Робота з переживаннями в часі воєнного стану»

З метою підтримки студентів у час війни, на кафедрі психології Львівського національного університету імені Івана Франка відбувалися  психотерапевтичні групи підтримки «Робота з переживаннями в часі воєнного стану». У ці складні часи молодим людям, за протоколом німецького товариства Trauma Aid, допомагали викладачі кафедри, спеціалісти у напрямку травматерапії Надія Левус, Вікторія Гупаловська та Галина Михальчишин. Станом на 4 квітня 2022 року вже відбулось 27 зустрічей, позаду – десятки годин психотерапевтичної роботи, низка пропрацьованих технік, методик та імагінацій.

До роботи у психологічних групах долучилось 47 осіб, які важко переживали шокуючі та травмуючі події війни.

«Важко виразити словами всю ту гаму емоцій, які пережили за цей час учасники груп. Разом ми шукали своє внутрішнє безпечне місце, свої внутрішні і зовнішні ресурси, мріяли і будували плани на майбутнє. Багато переосмислили, багато чого відчули та пережили», – розповідає доцентка кафедри психології ЛНУ ім. Івана Франка Надія Левус та додає, що «під час функціонування груп підтримки, фахівці та студенти з турботою, бережно дослідили «Ландшафт травми», опрацювали техніки стабілізації та заземлення. Ну й, звичайно ж, відчули на собі «Обійми метелика»». Техніка «Ландшафт травми» спрямована на дослідження життєвого травматичного досвіду, починаючи від дитинства і до сьогодні, вона допомагає виявити складні періоди у житті людини та оцінити інтенсивність переживань. Вправа «Обійми метелика» надає можливість допомогти самому собі під час переживання травматичних подій, дарує відчуття захищеності та підтримки.

Так, під час роботи працівники кафедри психології аналізували емоційні стани студентів, переживання стресових ситуацій, вивчали реакції на інформаційні повідомлення про воєнні дії, працювали з травмуючими історіями та подіями втрати. «Це – наша спільна робота, яка допомагає писати нову історію життя, історію, яку творить українська спільнота, народ України у боротьбі із загарбниками!» – акцентувала старша викладачка кафедри психології Галина Михальчишин.

Супервізійну підтримку у роботу груп підтримки надавало товариство Trauma Aid Gegmany в особі тренера-супервізора Франка Хофманна (Frank Hofmann), переклад здійснювала психолог Ольга Олійник (Olga Olijnik), а організаційна підтримка супервізій відбулася завдяки Благодійному фонду імені Івана Павла ІІ та його очільнику отцю Олегу Саломону (Oleg Salomon).

«Плануються нові набори до психотерапевтичних груп підтримки, зокрема як серед студентів нашого Університету, так і серед студентів інших університетів», – зазначила Надія Левус та додала, що «зараз є охочі із Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», з якими ми розпочинаємо роботу найближчими днями».