В Університеті розпочала роботу наукова конференція на тему сучасної зовнішньої політики і дипломатії США

25 лютого 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалася наукова конференція «Зовнішня політика і дипломатія США у ХХІ ст.: асиметрія впливу». Організаторами заходу є факультет міжнародних відносин та ГО «Координаційний центр міжнародного діалогу Україна – ЄС».

Під час відкриття наукового форуму декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський наголосив на актуальності проведення заходів, які передбачають обмін досвідом та напрацюваннями у сфері міжнародної політики і дипломатії. Він представив учасникам конференції почесного гостя – професора Американського університету в Каїрі (Єгипет) і ознайомив присутніх із основним фокусом його доповіді.

«Ми дуже раді вітати професора Джеймса Кеттерера у Львівському університеті. Професор Кеттерер – відома особа в міжнародній політиці. Сьогодні він говоритиме про дуже важливу для нас тему: не лише про зовнішню політику США, не тільки про глобальні цілі та виклики, а й про нові обличчя сучасної дипломатії», – зазначив Маркіян Зіновійович та надав слово гостеві.

Професор Джеймс Кеттерер представив учасникам конференції багатоаспектну доповідь,  у якій окреслив основні напрямки зовнішньої політики США та нові акценти американської дипломатії. Зокрема він зробив порівняння діяльності Адміністрацій Дональда Трампа і Барака Обами, виокремивши переваги та недоліки кожної з них у тій чи інші сфері. Спікер не оминув увагою і роль Сполучених Штатів Америки у НАТО та зосередив увагу на позиції США стосовно подій у «гарячих точках» планети. Окрему увагу науковець присвятив новим, нетрадиційним формам і засобам міжнародного співробітництва.

Американський досвід викликав неабияке зацікавлення серед учасників конференції, тож студенти та викладачі Університету не втратили можливості подискутувати з професором та дізнатися деталі його досліджень.

Свої напрацювання на конференції  представив керівник академічного відділу Українського Католицького Університету Дмитро Шеренговський. Він окреслив особливості американсько-українських відносини під час президентських виборів у Сполучених Штатах Америки. Після доповідей конференція наблизила формат своєї роботи до круглого столу, під час якого присутні обговорили напрямки втручання США у політику Середнього Сходу.

Наукова конференція триватиме до 27 лютого, і, згідно з програмою заходу, наступні два дні будуть не менш насиченими. Так, 26 лютого заплановано три доповіді, зокрема, професор Кеттерер детальніше познайомить учасників із поняттям музичної дипломатії, зосередивши увагу на тому, що таке «джазова дипломатія» і якою свого часу була її роль у політиці США.

Доповіді на конференції  представлять і науковці Львівського університету: доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби ЛНУ ім. Івана Франка Наталія Шаленна поділитися своїм дослідженням комунікації Дональда Трампа у соціальній мережі Twitter. Також студентка Львівського університету Діана Одинцова розповість про нову культурну дипломатію Південної Кореї та про відведену у ній роль для музичної індустрії.

27 лютого студенти Університету матимуть змогу поспілкуватися з американським гостем у більш зручному форматі. Під час зустрічі з університетською молоддю професор Джеймс Кеттерер розповість про можливості здобуття освіти у навчальних закладах США, окреслить основні пріоритети та попит кадрового ринку Сполучених Штатів Америки і торкнеться інших питань, які можуть бути цікавими українським студентам.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото