13 березня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартував цикл семінарів-тренінгів: «Безпека освітнього процесу в умовах воєнного стану». Для участі у навчанні зареєструвалися понад 200 працівників та студентів ЛНУ ім. Івана Франка, а також представники інших закладів освіти.
Організатори навчання – Первинна профспілкова організація працівників Університету, Відділ охорони праці, Відділ пожежної безпеки та цивільного захисту Університету, Український центр соціально-правових досліджень, Психологічна служба ЛНУ ім. Івана Франка, Кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи Львівського університету, Центр соціального розвитку та громадських ініціатив і Кафедра безпеки життєдіяльності.
Під час офіційного відкриття курсу до його учасників звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Проректор наголосив на важливості проведення подібних заходів, адже в час війни питання безпеки учасників освітнього процесу набуло особливого значення.
Звертаючись до учасників навчання, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек підкреслив актуальність та інноваційність організованих семінарів, адже такого комплексного курсу, який би охоплював, окрім питань охорони праці, також низку соціальних питань та питань психології в Україні немає.
Керівниця Центру соціального розвитку та громадських ініціатив Львівського університету Ярина Танчак констатувала, що питання безпеки є зараз надзвичайно важливим для усіх галузей діяльності, а надто для освітян.
Надалі учасники перейшли безпосередньо до навчання. Модерував захід професор кафедри соціального права, юрисконсульт Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Бурак.
Сьогодні, 13 березня, учасники прослухали семінар «Охорона праці в умовах воєнного стану», який складався з двох модулів. Перший модуль «Організація охорони праці» ознайомив учасників з інформацією щодо завдань відділу охорони праці, нормативно-правових актів, які регулюють діяльність, організаційних заходів щодо забезпечення охорони праці під час воєнного стану, інструктажі та інструкції з охорони праці. Детальні роз’яснення колегам надав начальник відділу охорони праці Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Поліщук.
У другому модулі «Дії студентів і викладачів при оголошенні повітряної тривоги» йшлося про завдання служби пожежної безпеки та цивільного захисту, нормативно-правові акти, які регулюють її діяльність, організаційні заходи цивільного захисту під час воєнного стану, інструктажі та інструкції з пожежної безпеки та алгоритм дій студентів та викладачів при сигналі «Повітряна тривога». Цю інформацію колегам представив начальник відділу пожежної безпеки та цивільного захисту Львівського національного університету імені Івана Франка Орест Онисько.
З учасниками заходу також поспілкувалися заступник начальника відділу цивільного захисту Управління запобігання надзвичайних ситуацій та цивільного захисту по Львівській міській територіальній громаді Тарас Бурий та головний фахівець цього ж відділу Ярослав Сидор. Надзвичайники зосередили увагу присутніх на правилах поведінки при сигналі «Повітряна тривога», розповіли, як поводитися під час виникнення пожеж, а також наголосили на порядку дій при виявленні вибухонебезпечних предметів. Поза тим представники ДСНС ознайомили учасників тренінгу з актуальними статистичними даними, що пов’язані з їхньою діяльністю.
Навчання, присвячене актуальним питанням безпеки освітнього процесу в умовах воєнного стану, триватиме до 17 березня 2023 року. Упродовж п’яти днів учасники тренінгів прослухають корисну й цікаву інформацію про охорону праці в умовах воєнного стану, емоційне і професійне вигорання, ефективну інтернет-комунікацію особистості, безпеку життєдіяльності в умовах воєнного стану, а також трудові права працівників в умовах воєнного стану.
Навчання відбуватиметься в очному та дистанційному форматах (дистанційно – за допомогою Microsoft Teams). По завершенні курсу учасники пройдуть фінальне тестування, після якого кожен учасник отримає сертифікат, що підтверджує успішне завершення навчання, обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС).