7-8 листопада в ЛНУ ім. Франка вже вдруге організовують міжнародні студентські CTF (Capture-the-Flag) змагання у партнерстві з українськими навчальними закладами та представниками українських ІТ компаній.
CTF — це командні змагання з інформаційної безпеки, де учасники намагаються знайти як найбільше вразливостей в завданнях, щоб проникнути та отримати секретні дані (прапорці). За кожен прапорець нараховуються бали відповідно до рівня складності завдань чим вищий рівень, тим більше балів вони отримують. Учасник або команда, яка набере найбільшу кількість балів, стане переможцем змагання CTF.
До організаційного комітету змагань ввійшли представники державних і комерційних структур, серед них: Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБОУ, Львівський національний університет імені Івана Франка, Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, Асоціація спеціалістів кібербезпеки, Cyber Defense Academy (CDA), СофтСерв, ЕПАМ, Інтеліас та інші.
В організації та підготовці CTF-події організаторів консультують партнери з Halmstad University (Sweden) які мають 5-річний досвід в організації таких змагань. У співпраці з цим університетом наші студенти брали участь у міжнародних CTF-змаганнях та показали там високі результати. Серед учасників були: Halmstad University (Sweden), Université du Québec à Trois-Rivières (Canada), La Haute École de Namur-Liège-Luxembourg (Belgium), Politihøgskolen (Norway).
CTF-змагання є важливою подією і проводяться з метою підвищення рівня знань та набуття навичок у сфері кібербезпеки, що є пріоритетною ціллю Стратегії кібербезпеки України у забезпеченні регулярних кібернавчань і тренінгів, обміну досвідом та найкращими практиками з міжнародними партнерами.
До змагань можуть долучитися школярі старших класів, студенти спеціальності яких пов’язані з кібербезпекою та будь якої іншої спеціальності, що захоплюються кібербезпекою. Учасники формують команду від 2 до 5 учасників, обирають капітана та реєструюються на сайті змагань. Також допускається індивідуальна участь, тоді учасника або учасницю буде додано до команди, створеної організаторами змагань. Капітани придумують назву (nick) для команди і приєднують свої команди в Slack до 6 листопада 2024 року
Учасникам доведеться вирішувати завдання з протидії гібридним кіберзагрозам за такими тематиками: OWASP, MITRE, OSINT, стандарти, стеганографія, шифрування, безпечне програмування, reverse engineering, debugging, оптимізація,обробка сигналів та інші.
Реєстрація:
команди : http://surl.li/insntn
персональна: http://surl.li/ippizx
сайт змагань: https://lvivctf.lnu.edu.ua