В Університеті стартувала міжнародна програма професійного розвитку «Економіка, інновації та креативність для цифрової трансформації освіти в університетах»

17 вересня 2024 року на економічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка стартувала міжнародна програма професійного розвитку «Економіка, інновації та креативність для цифрової трансформації освіти в університетах» в рамках спільного проєкту «Навчальний міст Хемніц – Львів 2024» з Хемніцьким технічним університетом. Проєкт реалізовують за програмою «Цифрова Україна» Німецької служби академічних обмінів (DAAD) за сприяння Федерального Міністерства освіти і науки Німеччини та підтримки відділу міжнародних зв’язків Львівського університету.

Із вітальним словом під час відкриття міжнародної програми до учасників звернувся проректор із наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. У своєму виступі Роман Євгенович насамперед відзначив важливість співпраці Львівського та Хемніцького університетів за програмою «Цифрова Україна». За словами проректора, ця співпраця розпочалася у 2022 році і триває до сьогодні, надаючи можливість викладачам і студентам Львівського університету покращувати свої професійні навички навіть під час повномасштабної війни в Україні.

Роман Гладишевський акцентував увагу й на тому, що цифровізація навчання та використання цифрових платформ є одними із головних пріоритетів поліпшення викладання у Львівському університеті. Це стає особливо актуальним не лише через швидкий розвиток цифрових технологій та їхню інтеграцію в освітній процес, а й у контексті сучасних викликів, пов’язаних із безпековою ситуацією в Україні.

На завершення Роман Євгенович побажав учасникам міжнародної програми натхнення, успіхів у навчанні та професійному розвитку. Він висловив сподівання, що ця програма допоможе кожному учаснику не тільки покращити свої професійні вміння, а й стати містком для впровадження інновацій у навчання студентів, розвитку власної креативності та використання цифрових технологій.

З вітальним словом до учасників міжнародної програми звернувся декан факультету економіки та бізнес адміністрування Хемніцького технічного університету, професор Стефан Хюзіг. У своїй промові професор Стефан Хюзіг зазначив, що за час активної співпраці між Львівським та Хемніцьким університетами у програмі «Цифрова Україна» вдалося провести низку заходів, спрямованих на підтримку студентів та обмін досвідом між викладачами Львівського та Хемніцького університетів. Це відіграло ключову роль у реалізації міжнародної програми професійного розвитку «Економіка, інновації та креативність для цифрової трансформації освіти в університетах, яка об’єднала фахівців з обох університетів.

Професор Стефан Хюзіг відзначив, що креативність та інновації в освіті формують потужну основу для самовдосконалення викладачів, сприяючи їхньому професійному розвитку в умовах цифрової трансформації. Він наголосив на тому, що впровадження інноваційних підходів в освітній процес є важливим не лише для покращення якості навчання, а й для підготовки нових поколінь фахівців, які зможуть відповідати на виклики сучасної економіки та технологічного розвитку.

Завершуючи свій виступ, професор Стефан Хюзіг звернувся до учасників програми із побажанням успішного завершення навчання, одержання нових знань та досвіду, важливих для впровадження цифрових рішень у навчання студентів на креативній основі.

В урочистій церемонії відкриття міжнародної програми також взяв участь декан економічного факультету Львівського університету, професор Ростислав Михайлишин. У своєму вітальному слові він підкреслив, що програма відкриває унікальні можливості для учасників краще зрозуміти важливість креативності та інновацій для підвищення викладацької майстерності, особливо в умовах постійного процесу цифровізації освіти. Інновації та їхнє активне впровадження завжди були рушіями змін в економіці, підвищуючи її конкурентоспроможність.

Професор Ростислав Михайлишин висловив переконання, що ця програма створить умови для розвитку професійних компетенцій її учасників і відкриє нові можливості для навчання студентів на інноваційній на креативній основі. Він побажав усім учасникам продуктивної роботи та натхнення на нові ідеї.

Надалі учасники професійної програми розпочали своє навчання, яке триватиме до 9 жовтня 2024 року. Учасники програми ознайомляться з концепціями інновацій та креативності, основними інструментами для їхнього розвитку, принципами командної роботи, можливостями використання штучного інтелекту в навчанні та дослідженнях. Крім того, вони поглиблять знання із соціального підприємництва, роботи з цифровими навчальними платформами, міжнародних освітніх проєктів і стартапів.