В Університеті стартувала освітня ініціатива для студентів «Управління проєктами»

3 лютого 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартувала освітня ініціатива «Управління проєктами» для студентів ЛНУ ім. Івана Франка. Організатори заходу, а саме Центр соціального розвитку та громадських ініціатив Університету, Відділ міжнародних зв’язків ЛНУ ім. Івана Франка, Інститут проєктного менеджменту (PMI Ukraine) та громадська організація «Джуніор Ачівмент Україна (JA Ukraine)», об’єдналися задля реалізації успішного навчального проєкту.

Офіційне відкриття заходу розпочали з вітальних промов його організаторів.

«Нам надзвичайно приємно розпочинати співпрацю з Львівським національним університетом імені Івана Франка. Велика шана, що Університет з такою солідною історією і бездоганною репутацією започатковує спільні партнерські взаємини в освітній галузі», — висловилась координаторка проєкту, менеджерка програм «Джуніор Ачівмент Україна» Віра Другова.

До присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, який відзначив роботу організаторів заходу, зокрема Центру соціального розвитку та громадських ініціатив, що незмінно працює над здійсненням ефективної просвітницької роботи серед університетської спільноти. Крім цього, Сергій Васильович висловив впевненість в успіху співпраці з громадською організацією «Джуніор Ачівмент Україна». «Студенти Львівського національного університету імені Івана Франка є безумовно здібною авдиторією для поширення знань у бізнес-сфері, тому без жодних сумнівів їм вдасться продемонструвати найкращі якості під час спільної роботи», — наголосив Сергій Різник.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар зазначив, що важливість подібних заходів зумовлена сучасними умовами, значними випробуваннями, які припадають на період становлення української молоді. Він констатував, що надто цінним є невпинне здобуття знань задля плідних звершень в майбутньому, а також добробуту — власного, Університету та країни. «Без перебільшення студенти ЛНУ ім. Івана Франка — найкращі представники майбутнього нашої нації, які завжди були залученні до творення історії нашої держави. У цю мить наші друзі та колеги, самовіддано боряться за майбутнє України і за нашу можливість працювати і навчатися задля спільної мети — незалежної європейської Української Держави», — акцентував Володимир Качмар.

Варто зауважити, що «Джуніор Ачівмент Україна» є частиною міжнародної спілки некомерційних організацій «Junior Achievement». Компанія вже понад 100 років сприяє набуттю молодими людьми знань та навичок, необхідних для формування перспективної підприємницької діяльності. Фахівці організації спеціалізуються на роботі з досить юною аудиторією, віком від 5 до 25 років.

«Задля перспективного майбутнього у наш час чимало людей обирають шлях підприємництва і, безумовно, не помиляються. Адже, зауважимо, що здобути знання у цій сфері під силу кожному, з чим, власне, ми й допомагаємо нашим учням. Вирішальними ж на цьому шляху залишаються ваші бажання та наполегливість», — зазначив директор з розвитку «Джуніор Ачівмент Україна» Андрій Турак. А також додав, що основною метою діяльності є допомогти молодими людям, які ще проходять етап пошуку себе і навчання, отримати цінний досвід фінансової грамотності та підприємницьких навичок.

Опісля вітальних слів організатори заходу урочисто підписали Меморандум про співпрацю. Згідно з положеннями Меморандуму, сторони об’єднуватимуть зусилля задля реалізації навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності. Відповідно співпраця ЛНУ ім. Івана Франка та «Джуніор Ачівмент Україна» передбачатиме організацію освітніх програм, курсів, конференцій, тренінгів, майстер-класів та подібних ініціатив, аби підготувати молодь до початку професійної кар’єри. До того ж важливим аспектом співробітництва є соціально-гуманітарна діяльність сторін, спрямована на реінтеграцію осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, учасників бойових дій, членів їхніх сімей та внутрішньо переміщених осіб в соціум.

Чимало студентів ЛНУ ім. Івана Франка долучились до безкоштовної освітньої ініціативи, щоб ознайомитись із вступною темою партнерської організації, що стосувалась сфери проєктного менеджменту. Сертифікована тренерка-волонтерка Інституту проєктного менеджменту Елла Орішака та менеджерка проєктів «Джуніор Ачівмент Україна» Ірина Демко у ролі спікерів якісно висвітлили такі теми, як «Вступ до управління проєктами», «Ініціювання проєкту», «Планування проєкту», «Виконання, моніторинг та контроль» і «Закриття проєкту».

Одноденний тренінг був спрямований на опанування навичок написання успішних заявок, реалізації власних проєктів та одержання грантових підтримок. Попри вимушені незручності, спричинені повітряною тривогою, студенти продовжили навчання в укритті, а опісля обідньої перерви їм все ж вдалося завершити навчальний інтенсив за партами. Завершився захід церемонією нагородження учасників тренінгу сертифікатами міжнародного зразка, які підтверджують їхнє проходження освітньої програми.

Зазначимо, що сьогодні відбувся лише перший із чотирьох запланованих організаторами інтенсивів. Відтак 6, 9 та 13 лютого 2023 року усі зареєстровані студенти Університету (а їх виявилося чимало) зможуть долучитися до участі у проєкті й опанувати нові навички задля реалізації власного потенціалу.

Світлини: Юлії Гриценко та Олега Вівчарика Більше фото