В Університеті відбулася Зимова школа з європейських студій

18-22 лютого 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувалася І Зимова школа з європейських студій (І WURCES WINTER SCHOOL)  Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій», головним завданням якої стало ознайомлення студентів та молодих фахівців різних спеціальностей із основними засадами євроінтеграційних процесів.

Упродовж тижня учасники мали нагоду отримати знання про політичні, правові та економічні аспекти євроінтеграційних процесів, а також відносини між Україною та Європейським Союзом. Лекторами Школи стали відомі фахівці та експерти з європейських студій. Зокрема, концептуальні засади та багатовимірність європейської інтеграції розкрив для учасників Школи професор Роман Петров, почесний президент Української асоціації європейських студій, координатор проектів Жана Моне, доктор філософії (Велика Британія), завідувач кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА, проф.  кафедри ім. Жана Моне.

Окрім того, із різними аспектами функціонування Європейського Союзу учасників Зимової школи ознайомили провідні науковці-міжнародники Львівського університету. Так, доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин, старший науковий співробітник «Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій» (Центру Досконалості імені Жана Моне) Оксана Краєвська охарактеризувала теоретичні засади європейської інтеграції, розповіла про становлення ЄС в історичній перспективі та пояснила порядок, механізми та процедуру приєднання держав до ЄС. Особливу увагу лектор приділила спільним політикам ЄС, зокрема політиці ЄС у сфері освіти і науки.  Професор кафедри європейського права Михайло Микієвич розкрив правову природу Європейського Союзу, систему його джерел та інституцій, механізм реалізації права ЄС у національних правових системах. Доцент кафедри європейського права, завідувач Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій» Оксана Головко-Гавришева розкрила основні засади політики ЄС у сфері захисту прав людини. Доцент кафедри економічної теорії факультету управління фінансами та бізнесу Василь Зеленко говорив про економіку ЄС, основи його економічної і бюджетної політик. Основні підходи до визначення ролі ЄС у глобальному вимірі представив доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Роман Калитчак.

Під час круглого столу, темою якого був сучасний стан і тенденції співробітництва ЄС та України в контексті імплементації Угоди про Асоціацію та реалізації євроінтеграційних прагнень нашої держави, учасники дискутували про майбутнє України і роль молоді у євроінтеграційних процесах.

І Зимова школа з європейських студій відбулася у співпраці із Українською Асоціацією Європейських Студій та Інформаційним центром Європейського Союзу у ЛНУ ім. Івана Франка.

Захід реалізовано за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках виконання проекту імені Жана Моне «599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ: ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ЦЕНТР З ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото