В Університеті відбулася зустріч з очільником Львівської ОДА

1 квітня 2015 року голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся зі студентами Університету. Під час заходу очільник ЛОДА розповів про основні стратегії розвитку Львівської області та потребу залучення міжнародних інвестицій, а також поділився власними судженнями щодо військових дій на сході нашої країни та проблем, перед якими сьогодні постала України.

За словами Олега Синютки, за весь період проведення АТО на східних теренах України загинули 124 мешканці Львівської області. Учасники зустрічі пригадали й бойові дії під Іловайськом і Дебальцевим, відтак зійшлися на думці, що на сьогодні вирішення військових питань має бути пріоритетним для всієї країни. «Війна – це проблема №1 в Україні. Друга проблема – економіка. Треба визнати, що в нас немає достатньо ресурсів, щоб забезпечити навіть мінімальні потреби, зокрема військових, ‒ зазначив Олег Синютка. – Третьою проблемою у країні є корупція. Сподіваюсь, що ми її успішного подолаємо».

Зустріч голови Львівської ОДА зі студентами відбувалась у форматі діалогу, тож учасники заходу обмінялися думками щодо пошуку шляхів боротьби з корупцією. Першочерговими кроками, вважають студенти, є зміна свідомості кожного українця, жорсткі кадрові рішення, обмеження доступу до корупційних потоків і встановлення відповідної заробітної плати. Прожитковий мінімум громадян України повинен бути на рівні 2000$, переконані студенти-політологи.

«До прикладу, в Грузії за часів президентства Міхеїла Саакашвілі 30% людей перебували під слідством через підозру в корупції. Такі методи є болючими, однак ефективними. Україні слід піти таким же шляхом», ‒ додав Олег Синютка.

«Думаю, потрібно першочергово дбати й підтримувати національного виробника, створити сприятливі умови для його розвитку й інвестування. Це сприятиме відродженню українського капіталу», ‒ наголосив Олег Михайлович.

Під час зустрічі йшлося й про основні вектори стратегії розвитку Львівської області, зокрема в соціальній сфері, у сферах культури й туризму, а також у зміцненні наукового й освітнього потенціалу, формуванні потужної економіки та залученні інвестиції.

Окрім того, голова Львівської ОДА порадив студентам творити власний інформаційний та інтелектуальний простір, який забезпечить успіх у будь-яких їхніх починаннях. Олег Синютка вважає, що молодь є основним рушієм на шляху до радикальних змін у суспільстві, а тому він порекомендував студентам спробувати себе в роботі в органах державної влади.

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото