В Університеті відбулися «Львівські хімічні читання – 2019»

3-5 червня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася XVІІ наукова конференція «Львівські хімічні читання».

Урочисто розпочав роботу науковий форум в Актовій залі Університету 3 червня. Учасників привітали представники органів місцевої влади та адміністрації Університету. Зокрема, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів, звертаючись учасників конференції, наголосив на важливості розвитку хімічної галузі, а також нагородив найкращих студентів хімічного факультету почесними грамотами.

Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор  Володимир Мельник  відзначив вагому роль хімічної науки у розвитку Університету в цілому. «Переконаний, що хімічна наука повинна займати чільне місце не лише у Львівському університеті, а й в усіх класичних закладах вищої освіти України та інших наукових установах. І зараз ми докладаємо максимальних зусиль задля належного організаційного забезпечення якісних хімічних досліджень», – наголосив Ректор.

Проректор з наукової роботи Університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський відзначив, що традиційний форум зібрав фахівців не лише з України, а й з-за меж нашої держави. За словами Романа Євгеновича, конференція стала невід’ємним атрибутом розвитку хімічної науки в Україні, про що свідчить, зокрема, широкий спектр актуальних для сучасної науки питань, винесених на обговорення в рамках цьогорічного зібрання.

««Львівські хімічні читання» є надійною платформою для комунікації та обміну досвідом, адже наш захід об’єднує фахівців різних галузей науки – неорганічної хімії, аналітичної хімії, органічної, біоорганічної та медичної хімії, фізичної хімії, хімії довкілля, хімічної технології, матеріалознавства та хімії наноструктурованих систем. Тут традиційно представляють свої досягнення й авторитетні науковці, і молоді вчені, чий шлях у науці тільки розпочинається», – наголосив Роман Гладишевський, окреслюючи важливість заходу.

Декан хімічного факультету Університету Григорій Дмитрів підкреслив, що в час проведення реформ в Україні наука є надзвичайно вразливою до різних чинників. А відтак, особливого значення набуває процес спілкування однодумців, який дозволяє окреслити виклики, які стоять перед хімічною наукою, та визначити шляхи вирішення численних проблем.

«Сьогодні і два наступні дні Вас чекають усні і стендові доповіді з різноманітних галузей хімії, цікаві дискусії між науковцями різних міст та країн. Молоді вчені, аспіранти та студенти матимуть можливість поспілкуватись з поважними професорами в царині своїх досліджень, а партнери нашої конференції зможуть представити свої пропозиції для подальшої співпраці», – наголосив декан.

Додамо, що учасників конференції привітала також Народна капела бандуристок «Зоряниця», концертний виступ якої щонайповніше розкрив слухачам багатство, багатогранність і мелодійність української пісні у звучанні бандури.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань, на  яких провідні науковці розглянули найважливіші сучасні хімічні дослідження як під час усних доповідей та дискусій, так і у форматі стендових сесій на хімічному факультеті Університету.

Під час  урочистої церемонії закриття конференції 5 червня 2019 року науковців нагородили грамотами та цінними призами за найкращі усні доповіді та стенди.

 

За найкращі усні доповіді серед студентів, аспірантів та молодих вчених відзнаки отримали:

  • у номінації «Інноваційність концепції»:

Афанасенко Елеонора Вадимівна – І місце.

  • у номінації «Оригінальність наукової ідеї»:

Давтян Аракся Сейранівна – І місце;

Тупичак Микола Анатолійович – ІІ місце;

Кордан Василь Михайлович – ІІ місце;

Петруляк Яна Юріївна – ІІІ місце;

Овчаренко Аліна Олександрівна – ІІІ місце.

 

За найкращі стендові доповіді відзнаки отримали:

  • у секції «Аналітична хімія, хімія довкілля, хімічна технологія»:

Себастьян Дудек – І місце;

Душна Ольга Миколаївна – ІІ місце;

Щербань Владислав Володимирович – ІІІ місце.

  • у секції «Фізична хімія, матеріалознавство та наноструктуровані системи»:

Гордєєва Ірина Олександрівна – І місце;

Гронська Інна Ігорівна – ІІ місце;

Євдокименко Віталій Олександрович – ІІІ місце.

  • у секції «Органічна, біоорганічна та медична хімія»:

Мруг Галина Петрівна – І місце;

Карпенко Олександр Сергійович – ІІ місце;

Піткович Христина Євгенівна – ІІІ місце.

  • у секції «Неорганічна хімія»:

Павлюк Назар Володимирович – І місце;

Федак Тетяна Андріївна – ІІ місце;

Чебаненко Олена Анатоліївна – ІІІ місце.

Світлини: Олега Вівчарик та Ярослава Токайчука Більше фото