В Університеті відбувся «День кар’єри ЄС»

Мотиваційні промови, безпосереднє спілкування із представниками українського та іноземного бізнесу, тренінги та лекції, інформація про вакантні посади у провідних компаніях та освітні програми – це та багато іншого стало частиною «Дня кар’єри ЄС», який відбувся 26 вересня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Захід організували Львівський університет, Представництво Європейського Союзу в Україні та Інформаційний центр ЄС. Основна мета «Дня кар’єри ЄС» – поширення інформації про шляхи професійного зростання та фахові можливості для молоді у європейському вимірі.

Розпочався насичений кар’єрний день в Актовій залі Університету мотиваційною конференцією «Глобальні кар’єрні виклики для молоді», під час якої  провідні міжнародні експерти з управління персоналом, бізнесмени, науковці та практики з України, Польщі, Італії, Австрії, Данії і Німеччини ділилися зі студентами Університету досвідом досягнення професійного успіху.

Перед початком конференції учасників «Дня кар’єри ЄС» привітав Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Зокрема, Володимир Петрович подякував усім організаторам заходу і наголосив на важливості тісної взаємодії роботодавців та закладів вищої освіти України.

«Переконаний, що сучасні університети повинні забезпечувати не лише якісну підготовку фахівців, а й максимально удосконалювати навчальний процес, аби він відповідав вимогам провідних міжнародних установ і компаній. Також з впевненістю можна говорити, що навчальні плани і програми не можуть бути зорієнтованими лише на майбутній фах наших студентів – Університет повинен давати молоді ті необхідні компетентності, які дозволятимуть їй адаптовуватись до динамічних умов сучасного і навіть майбутнього ринку праці», – зазначив Володимир Мельник.

За словами Володимира Петровича, співпраця з провідними українськими та міжнародними працедавцями є для Львівського університету пріоритетом, оскільки тільки завдяки тісній взаємодії можна визначити набір знань і вмінь, який не втрачатиме своєї актуальності у майбутньому.

Керівник Інформаційного центру ЄС  Наталія Антонюк наголосила, що студенти повинні дбати про кар’єру ще під час навчання в Університеті. «Ви маєте не лише старанно вчитися, а й планувати свою майбутню кар’єру. Для цього вам потрібно чітко встановлювати пріоритети, визначати цілі і докладати зусиль для того, аби у майбутньому отримати ту роботу, яка приноситиме вам задоволення. Бо тільки так ви зможете побудувати по-справжньому успішну кар’єру», – звернулася Наталія Антонюк до молоді.

Також Наталія Володимирівна зазначила, що захід відбувається в рамках проекту Представництва Європейського Союзу «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні» і є частиною загальноукраїнського масштабного проекту.

Одні із безпосередніх організаторів заходу – керівник Відділу сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Університету Ірина Сновидович та доцент кафедри менеджменту економічного факультету Маріанна Кохан – подякували усім, хто долучився до проведення «Дня кар’єри ЄС», детальніше розповіли про його програму, а також окреслили основні цілі заходу.

«Ми не знаємо яким буде світ через декілька років, коли ви станете активними учасниками ринку праці. Але ми намагаємося реагувати на виклики цього динамічного світу і хочемо допомогти вам краще зорієнтуватися у вимогах, які зараз є до сучасних фахівців, допомогти змінити ваше життя на краще, а відтак і змінити на краще нашу країну», – зазначила Маріанна Кохан, звертаючись до учасників заходу.

Надалі з мотиваційними промовами виступили експерти з управління персоналом, науковці і практики, які досягли успіху на міжнародній арені. Зокрема, досвідом зі студентами Університету ділилися стратег агенції «IMAGO» Наталя Місюк, представник Данської бізнес-асоціації Пітер Меєр-Расмусен, business controller в компанії «Eleks» Леся Карпин, організаційний психолог-практик та підприємець Сандра Веласкес, викладач управлінських та магістерських програм «LvBS»,  коуч, гештальт-терапевт Наталка Шпот, підприємець з міста Вупперталь (Німеччина) зі значним управлінським досвідом Екгард Керайн, віце-президентка Європейського Молодіжного Парламенту-Україна Христина Мигасюк, викладачка англійської мови в онлайн та інтернет-підприємниця Мар’яна Лісовська і представниця Львівського обласного центру зайнятості, тренер, профконсультант Зоряна Плахотнюк.

Також упродовж дня студенти Університету мали нагоду відвідати тренінги для підвищення свого професійного рівня, почути про міжнародні освітні програми (зокрема Програму «Еразмус+») і безпосередньо від роботодавців дізнатися про вакансії у провідних міжнародних компаніях. Так, в холі головного корпусу Львівського університету 35 українських і європейських компаній, молодіжних організацій та освітніх платформ представляли свої установи усім учасникам заходу, безпосередньо спілкувалися зі студентами, інформували про можливості працевлаштування і співпраці та переглядали резюме претендентів на вакантні посади.

Завершальним етапом «Дня кар’єри ЄС» став розіграш цінних тематичних подарунків від Представництва ЄС в Україні та компаній-учасниць для усіх, хто виконав умови попередньо оголошеного конкурсу.

Додамо, що захід також відбувся за підтримки ГО «Молода дипломатія», Міжнародної молодіжної організації «AIESEC» і компаній, які взяли у ньому безпосередню участь.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото