В Університеті відбувся перший міжнародний студентський театрознавчий форум

Упродовж 3-5 квітня 2017 року на кафедрі театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв тривала перша міжнародна науково-практична студентська театрознавча конференція «Сучасний театр у просторі суспільства: діагностика, прогностика, терапія». Участь у роботі конференції взяли студенти та аспіранти театрознавчих і театральних кафедр з Віденського університету (Австрія), Празької театральної академії (Чехія), Ягеллонського університету (Польща), а також давні друзі кафедри – студенти Харківського університету мистецтв ім. І. Котляревського.

Розпочали роботу конференції презентацією книги «Українська сцена у полікультурному просторі Австро-Угорщини (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.). Хрестоматія за матеріалами австрійської німецькомовної преси». За словами організаторів наукового зібрання, поважна подія заповіла серйозний академічний тон міжнародному студентському театрознавчому форуму.

Доповіді, які виголошували учасники конференції (21 особа) розкривали різні аспекти діяльності сучасного світового театру: від соціальної спрямованості (терапевтична, освітня, педагогічна праця з різними суспільними групами) до ревіталізації таких традиційних жанрів як мюзикл. Яскраві та змістовні презентації допомагали увиразнити найголовніші тези виступів.

Під час круглого столу «Театр як біль суспільства», що відбувся на завершення конференції, прозвучали найгостріші думки молодих театрознавців щодо сучасного стану театральної справи у своїх країнах. У живому діалозі учасники заходу окреслили подібні та відмінні проблеми й ситуації у сфері сценічного мистецтва на теренах Європи.

Вечірня програма, укладена з переглядів вистав театрів Львова, а також зустрічі на кафедрі, екскурсія містом, відвідини виставки сучасної сценографії збагатили ці короткі дні спілкування мистецькими, глибоко особистими враженнями.