В Університеті відзначили День геолога

В першу неділю квітня в Україні традиційно святкують День геолога. Урочистості з нагоди відзначення професійного свята геологів у Львівському університеті відбулися 4 квітня 2019 року за сприяння Львівської обласної державної адміністрації. В заході взяли участь понад 80 учасників з різних геологічних установ Львівщини, серед яких: ГПУ «Львівгазвидобування», ПАТ «Укргазвидобування», ДП НАК «Надра України» «Західукргеологія», Карпатське відділення Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна, Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН Україна, Західно-українська геофізична розвідувальна експедиція, ДП «Львіввугілля», ТОВ «Бурова компанія «Горизонти», ТОВ «Західнадрасервіс» та інші.

З вітальним словом до працівників геологічної галузі Львівщини звернувся декан геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Микола Павлунь. Микола Миколайович окреслив багатство мінерально-сировинної бази Львівщини та України загалом і наголосив на особливій місії геологів у розвитку нашої держави. Також декан побажав учасникам заходу нових здобутків і  відкриттів у процесі пізнання надр, вдалих і легких відряджень, успіхів та незабутніх вражень від фахової діяльності.

Привітав геологів Львівщини і перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.  «Багатство кожної країни – це її люди, а також територія, земля, надра, якими ми володіємо в межах своєї країни. З цим багатством ми зустрічаємось щоденно. І саме ви, науковці, щодня допомагаєте розвивати нашу державу. Мені дуже приємно, що упродовж останніх років на Львівщині, якщо говорити по енергоносіях, ми бачимо  зростання видобутку і газу, і нафти», – зазначив Ростислав Замлинський.

Також перший заступник голови Львівської облдержадміністрації наголосив: «Надра – це безпека, здоров’я нації, енергетична безпека, геополітична зброя та інструмент у відстоюванні національних інтересів. І коли за тобою стоїть багатотисячне військо, ресурс та багатомільйонна нація – ти маєш право й обов’язок відстоювати інтереси своєї держави. Ми рухаємось в європейську сім’ю, ми рухаємось і захищаємо зі зброєю в руках не лише нашу українську землю, але й демократичні цінності усього цивілізованого світу і від кожного з нас на своєму місці залежить багато. Від нас залежить наскільки ми будемо успішні і якою буде наша країна».

За високий професіоналізм, сумлінну працю та вагомий особистий внесок у розвиток геологічної галузі області відзнаки Львівської ОДА та Львівської обласної ради отримали такі працівники геологічного факультету: М. М. Павлунь, професор, декан геологічного факультету; О. І. Матковський професор кафедри  мінералогії; Р. Й. Лещух професор кафедри історичної геології і палеонтології та завідувач кафедри; Ю. З. Крупський, професор кафедри  екологічної, інженерної геології та гідрогеології.

Також на урочистому засіданні Володимир  Іванишин та Василь Узіюк презентували нові монографічні видання на геологічну тематику.

Короткий огляд про історію розвитку нафтогазової геології Львівщини представив професор Ю. Крупський. Окрім того, виступали представники «Укргазвидобування»,  «Західукргеологія» та інші.

Після завершення урочистостей гості мали можливість відвідати музеї геологічного факультету: Мінералогічний, Палеонтологічний та Рудних формацій..

Світлини: прес-служби ЛОДА Більше фото