В Університеті завершився цикл семінарів-тренінгів «Формування життєстійкості у науково-педагогічних працівників в умовах війни»

29 листопада 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка завершився цикл семінарів-тренінгів «Формування життєстійкості у науково-педагогічних працівників в умовах війни». Організатори курсу – Первинна профспілкова організація працівників Університету у співпраці з Українським центром соціально-правових досліджень, кафедрою загальної педагогіки та педагогіки вищої школи та кафедрою психології. До участі у навчанні зареєструвалися понад 200 осіб, що свідчить про важливість і актуальність питання життєстійкості викладача в сучасних непростих умовах.

Навчання відбувалося у змішаному форматі впродовж 25-29 листопада 2024 року. Спікеркою перших двох семінарів була докторка педагогічних наук, професорка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Галина П’ятакова, яка розібрала з учасниками курсу дві актуальні теми – «Життєстійкість як педагогічна компетентність викладача» та «Формування життєстійкості на заняттях за допомогою тренінгових технологій». Так, учасники семінарів освоїли інформацію про особливості тренінгу як освітньої технології, історію розвитку методики тренінгу як технології, психогімнастику на заняттях з тренінгу, тренінг партнерського спілкування, сенситивності та креативності, типи тренінгових вправ для формування професійних компетентностей педагога.

Впродовж наступних двох днів з учасниками курсу працювала кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології Олена Абрамюк, яка розкрила питання життєстійкості з боку психології. Спікерка провела два тренінги – «Основи першої психологічної допомоги в умовах війни» та «Стратегії стресодолання як профілактика емоційного вигорання в умовах війни», під час яких йшлося про основи першої психологічної допомоги, кому, коли і де потрібна така допомога, основні елементи та принципи першої психологічної допомоги, емоційне вигорання та його стадії, скринінг стресонавантаження, резильєнтність, роботу з емоціями та інше.

Завершився курс правовим поглядом на проблему формування життєстійкості. П’ятий семінар-тренінг «Запобігання професійному вигоранню: роль права та державної політики» провела докторка юридичних наук, професорка кафедри соціального права Львівського національного університету імені Івана Франка Олена Рим. В контексті чинного законодавства спікерка розповіла про підтримку працівника під час війни, стрес на роботі, ризики для психічного здоров’я, медичний та соціальний контексти професійного вигорання. Олена Рим акцентувала також на Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року й розповіла про Всеукраїнську програму ментального здоров’я.

Сьогодні, 29 листопада, підвели підсумки тижневого навчання. До присутніх звернулися голова Первинної профспілкової організації працівників Юліан Бек та проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, які наголосили на важливості подібного навчання, оскільки питання ментального здоров’я викладача в умовах війни є одним із ключових.

Надалі організатори відзначили спікерів подяками Первинної профспілкової організації працівників Університету, а найактивніших учасників – пам’ятними подарунками. Завершилась зустріч врученням сертифікатів про успішне завершення навчання.

Світлини: Юлії Гриценко та Ярини Пришляк Більше фото