В Університеті завершився цикл семінарів-тренінгів, присвячених питанням безпеки освітнього процесу

Упродовж 13-17 березня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка проводили цикл семінарів-тренінгів: «Безпека освітнього процесу в умовах воєнного стану». Організували професійне навчання Первинна профспілкова організація працівників Університету, Відділ охорони праці,  Відділ пожежної безпеки та цивільного захисту Університету, Український центр соціально-правових досліджень, Психологічна служба ЛНУ ім. Івана Франка, Кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи Львівського університету, Центр соціального розвитку та громадських ініціатив і Кафедра безпеки життєдіяльності. Для участі у навчанні зареєструвалися понад 200 осіб, 178 з яких успішно склали фінальний тест.

Сьогодні відбулася фінальна зустріч учасників курсу – круглий стіл, присвячений обговоренню результатів тестування та підведенню підсумків проведеного навчання. Розпочинаючи засідання, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек подякував усім колегам, які долучилися до циклу семінарів. Голова профкому наголосив, що упродовж курсу розглянули надзвичайно актуальні питання, а надто в умовах воєнного стану.

Перед учасникам заходу виступив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який наголосив, що це справді важлива акція, яка вперше відбулася в нашому Університеті.

«Таке системне навчання висвітлило абсолютно різні аспекти діяльності працівника Університету у контексті безпеки освітнього процесу. Найважливішим є те, що чимало учасників виявили активність й висловили свої пропозиції та побажання щодо покращення умов праці й техніки безпеки. Це дуже добре, коли не лише відповідні комісії і служби Університету звертають на це увагу, адже Ви, працівники Університету, якнайкраще знаєте, якими мають бути умови праці», – зазначив Ректор, додавши, що такі освітні ініціативи ми повинні продовжувати у майбутньому.

З учасниками курсу також поспілкувалися спікери, які упродовж циклу семінарів ділилися важливою інформацією та корисними порадами.

Урочистим підсумком зустрічі стало вручення сертифікатів, які підтверджують успішне завершення навчання. Володимир Петрович подякував усім учасникам курсу не лише за участь, а й за активність під час обговорень, адже опрацьовані питання – це питання, від яких сьогодні залежить життя кожного. Відтак організатори також відзначили найактивніших учасників курсу пам’ятними подарунками.

Нагадаємо, в рамках п’ятиденного курсу усі його учасники прослухали п’ять тематичних тренінгів, які дозволили їм поглибити знання у галузі охорони праці, безпеки життєдіяльності, трудового законодавства і навіть психології.

Зокрема, 13 березня, учасники прослухали семінар «Охорона праці в умовах воєнного стану», який складався з двох модулів. Перший модуль «Організація охорони праці» ознайомив учасників з інформацією щодо завдань відділу охорони праці, нормативно-правових актів, які регулюють діяльність, організаційних заходів щодо забезпечення охорони праці під час воєнного стану, інструктажами та інструкціями з охорони праці. Детальні роз’яснення колегам надав начальник відділу охорони праці Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Поліщук. У другому модулі «Дії студентів і викладачів при оголошенні повітряної тривоги» йшлося про завдання служби пожежної безпеки та цивільного захисту, нормативно-правові акти, які регулюють її діяльність, організаційні заходи цивільного захисту під час воєнного стану, інструктажі та інструкції з пожежної безпеки та алгоритм дій студентів та викладачів при сигналі «Повітряна тривога». Цю інформацію колегам представив начальник відділу пожежної безпеки та цивільного захисту Львівського національного університету імені Івана Франка Орест Онисько. З учасниками заходу також поспілкувалися заступник начальника відділу цивільного захисту Управління запобігання надзвичайних ситуацій та цивільного захисту по Львівській міській територіальній громаді Тарас Бурий та головний фахівець цього ж відділу Ярослав Сидор.

14 березня відбувся другий семінар «Емоційне і професійне вигорання: що робити». Спікеркою зустрічі була практична психологиня Психологічної служби Львівського національного університету імені Івана Франка  Оксана Поліщук. Упродовж семінару психологиня окреслила ключові питання задекларованої теми, розповівши присутнім, зокрема, про основні ознаки та причини професійного вигорання. різницю між вигоранням, втомою та депресією.

15 березня провели третій семінар «Ефективна Інтернет-комунікація особистості», спікеркою якого була кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету педагогічної освіти Ірина Субашкевич. Під час зустрічі спікерка зосередила увагу присутніх на ключових питаннях обраної теми. Ішлося, зокрема, про психологічну природу інтернет-комунікації, ризики для особистості в інтернет-просторі, гендерні аспекти використання інтернету, інформаційний образ особистості, як складову ефективної комунікації, правила безпечної інтернет-комунікації.

16 березня відбувся семінар «Безпека життєдіяльності в умовах воєнного стану». Спікером зустрічі був доцент кафедри безпеки життєдіяльності Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Муць, який окреслив ключові питання безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану. У виступі Ігоря Романовича йшлося, зокрема, про ризик-орієнтований підхід до гарантування безпеки особи в сучасних умовах, підготовку до надзвичайних ситуацій та воєнного стану, дії населення в умовах воєнного стану, захист від мін та вибухонебезпечних предметів, умовні позначення у сфері цивільного захисту. До зустрічі долучилася також керівниця Центру забезпечення якості освіти Ірина Іваночко, яка розповіла про організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану.

17 березня відбувся п’ятий і завершальний семінар «Трудові права працівників в умовах воєнного стану», спікером якого був професор кафедри соціального права, юрисконсульт Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Бурак. Володимир Ярославович розповів учасникам семінару про особливості прийняття на роботу в умовах воєнного стану, право на відпочинок та його обмеження в умовах воєнного стану, право на оплату праці. Окрім того, доповідач окреслив особливості здійснення соціального діалогу в умовах воєнного стану.

Під час завершальної зустрічі учасники підвели попередні підсумки п’ятиденного циклу семінарів-тренінгів «Безпека освітнього процесу в умовах воєнного стану». Окрім того, учасники пройшли фінальне тестування до циклу семінарів-тренінгів і перевірили свої знання за підсумками опрацьованої інформації.

Світлини: Марії Твардовської Більше фото