Вчена рада Університету обирає завідувачів кафедр

У Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочався цикл засідань Вченої ради, присвячених обранню на посади завідувачів кафедр та професорів. Засідання відбуваються у змішаному форматі з використанням центру для командної роботи Microsoft Teams і перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів.

Розпочинаючи засідання, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник ознайомив колег з короткою інформацією щодо проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад завідувачів кафедр. Вчений секретар Університету Ольга Грабовецька окреслила порядок роботи Вченої ради, який передбачає представлення претендента деканом, презентацію претендентом цілей та завдань кафедри, запитання та відповіді. Проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський розповів колегам про роботу атестаційно-кадрової комісії Вченої ради, яка перевірила відповідність документів, поданих претендентами на посади завідувачів кафедр, до вимог Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка, вимог конкурсу та Порядку проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників Львівського національного університету імені Івана Франка.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Статуту Університету та Порядку проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників Львівського національного університету імені Івана Франка у Львівському університеті було оголошено конкурс на заміщення вакантних посад завідувачів кафедр. Відповідні оголошення були розміщені на сайті Університету та у газеті «Високий Замок». Так, згідно з чинним законодавством, завідувачів кафедр обирає за конкурсом Вчена рада Університету шляхом таємного голосування на п’ять років з урахуванням пропозицій кафедри, Вченої ради факультету та трудового колективу факультету.

Сьогодні, 22 червня 2022 року, програмні цілі та завдання кафедр презентували претенденти на посади завідувачів кафедр географічного, економічного, механіко-математичного, історичного, хімічного факультетів, а також факультетів електроніки та комп’ютерних технологій, журналістики, культури і мистецтв, міжнародних відносин і факультету педагогічної освіти.

Відповідно до результатів голосування Вчена рада Університету обрала на посади завідувачів кафедр:

 • доктора географічних наук, професора Романа Лозинського – завідувачем кафедри географії України;
 • докторку економічних наук, професорку Марту Мальську – завідувачкою кафедри туризму;
 • кандидата географічних наук, доцента Ігоря Пандяка – завідувачем кафедри готельно-ресторанної справи та харчових технологій;
 • докторку економічних наук, професорку Світлану Урбу – завідувачкою кафедри економіки підприємства;
 • доктора економічних наук, професора Михайла Крупку – завідувачем кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту;
 • доктора економічних наук, професора Олександра Кундицького – завідувачем кафедри менеджменту;
 • кандидатку економічних наук, доцентку Зоряну Артим-Дрогомирецьку – завідувачкою кафедри економічної кібернетики;
 • доктора фізико-математичних наук, професора Івана Карбовника – завідувачем кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій;
 • доктора фізико-математичних наук, професора Олега Бордуна – завідувачем кафедри фізичної та біомедичної електроніки;
 • докторку політичних наук, професорку Марію Яцимірську – завідувачкою кафедри мови засобів масової інформації;
 • доктора історичних наук, професора Олексія Сухого – завідувачем кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського;
 • доктора соціологічних наук, професора Юрія Пачковського – завідувачем кафедри соціології;
 • кандидата мистецтвознавства, доцента Тараса Дубровного – завідувачем кафедри музикознавства та хорового мистецтва;
 • доктора фізико- математичних наук, доцента Андрія Гаталевича – завідувачем кафедри вищої математики;
 • кандидата фізико-математичних наук, доцента Романа Вовка – завідувачем кафедри міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії;
 • доктора юридичних наук, професора Михайла Микієвича – завідувачем кафедри європейського права;
 • кандидата юридичних наук, професора Василя Репецького – завідувачем кафедри міжнародного права;
 • докторку психологічних наук, професорку Катерину Островську – завідувачкою кафедри спеціальної освіти;
 • кандидатку педагогічних наук, доцентку Віру Корнят – завідувачкою кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи;
 • доктора хімічних наук, професора Миколу Обушака – завідувачем кафедри органічної хімії.

Щиро вітаємо колег з обранням на посади завідувачів кафедр, високим визнанням їхніх здобутків та довірою колективу! Нехай усі поставлені цілі зреалізуються, а кожна кафедра Університету продовжить втілювати одні із основних місій університетської спільноти – забезпечення якості освіти та динамічний розвиток науки.

Наступне засідання Вченої ради Університету щодо обрання на посади завідувачів кафедр відбудеться  завтра, 23 червня 2022 року.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото