Вчена рада затвердила ліміт стипендіатів

Сьогодні, 2 лютого 2022 року, відбулося позачергове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Засідання вже традиційно провели у дистанційному режимі з використанням центру для командної роботи Microsoft Teams. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

На порядок денний засідання було винесено питання затвердження загального ліміту стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія, включно із академічною стипендією за особливі успіхи в навчанні, та затвердження ліміту стипендіатів-відмінників, яким призначатиметься академічна стипендія за особливі успіхи в навчанні.

Питання колегам представив Перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. Напередодні, 26 січня 2022 року, під час засідання Кабінету Міністрів України ухвалили рішення щодо внесення зміни до пункту 13 Порядку призначення та виплати стипендій, відповідно до якого кількість одержувачів академічних стипендій становитиме 40-45% від фактичної кількості студентів денної форми здобуття освіти, які навчаються за державним або регіональним замовленням (раніше показник складав 35-40%).

До обговорення питання долучилися голова Студентського уряду Олексій Каленіченко та голова Первинної профспілкової організації студентів Микола Спересенко.

Відтак, члени Вченої ради проголосували за затвердження загального ліміту стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія, включно із академічною стипендією за особливі успіхи в навчанні. З урахуванням фінансування, яке виділено Університету, у відсотковому співвідношенні цей ліміт становитиме 42%. Вчена рада також затвердила ліміт стипендіатів-відмінників, яким призначатиметься академічна стипендія за особливі успіхи в навчанні – 3% відповідно. Окрім того, за словами Ректора, питання щодо підняття ліміту стипендіатів розглядатимуть на наступному засіданні Вченої ради.

Упродовж засідання Вчена рада Університету також прийняла Ухвалу щодо державної підтримки української мови та літератури в закладах вищої освіти України.