Вчена рада затвердила ліміт стипендіатів

3 січня 2023 року відбулося позачергове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Засідання провели у змішаному форматі з використанням центру для командної роботи Microsoft Teams.

На порядок денний засідання було винесено питання затвердження загального ліміту стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія, включно із академічною стипендією за особливі успіхи в навчанні, а також затвердження загального ліміту стипендіатів-відмінників, яким призначатиметься академічна стипендія за особливі успіхи в навчанні.

Розпочинаючи засідання, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зазначив, що відповідно до процедури сьогодні Вчена рада має затвердити ліміт стипендіатів та ліміт-стипендіатів-відмінників.

З питанням щодо затвердження ліміту стипендіатів виступив перший проректор Університету Андрій Гукалюк, який зазначив, що сьогодні Вчена рада повинна затвердити ліміти стипендіатів для бакалаврату і другого курсу магістратури, а ліміти стипендіатів для магістрів першого року навчання будуть затверджені у лютому. «Після консультацій із Міністерством освіти і науки України та враховуючи нормативні документи, пропонуємо затвердити ліміт стипендіатів на рівні 40% та ліміт-стипендіатів-відмінників – 1% відповідно», –  запропонував перший проректор.

В обговоренні питання взяв участь голова Первинної профспілкової організації студентів Микола Спересенко. «Для студентів цей процес дуже важливий. Така цифра для нас є очікуваною, адже ми розуміємо, що більшість коштів держава сьогодні спрямовує на обороноздатність та відновлення нашої територіальної цілісності. Ми були готовими до того, що ліміти будуть збережені на цьому рівні. Переконаний, що після нашої перемоги ми обов’язково переглянемо ці норми і виплати»,  – констатував голова профкому студентів.

Вчена рада прийняла рішення щодо затвердження загального ліміту стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія, включно із академічною стипендією за особливі успіхи в навчанні. Так, з урахуванням фінансування, яке виділено Університету, у відсотковому співвідношенні цей ліміт становитиме 40%. Вчена рада також затвердила ліміт стипендіатів-відмінників, яким призначатиметься академічна стипендія за особливі успіхи в навчанні – 1% відповідно.