Вчені геологічного факультету презентували низку досліджень в рамках Міжнародної конференції «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування»

З 29 листопада по 1 грудня 2021 року у Львові відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування», організована Державною службою геології та надр України і Державною комісією України по запасах корисних копалин за участі Львівського національного університету імені Івана Франка, Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка, ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України», Інституту геологічних наук Національної академії наук України, ПрАТ «НАК «Надра України», АТ «Укргазвидобування», ТОВ «Геологічна інвестиційна група».

Науковці та фахівці галузі ділилися досвідом і думками щодо розвитку сфери геології та надрокористування, залучення інвестицій у мінерально-сировинний комплекс, геологічного вивчення та використання надр.

Метою конференції було підвищення ролі надрокористування в Україні, розвиток міжнародного співробітництва з питань надрокористування, вирішення питань залучення інвестицій в мінерально-сировинний комплекс держави, обмін досвідом з геологічного вивчення та використання надр; обговорення актуальних проблем геологічної галузі й надрокористування; проблеми нарощення мінерально-сировинної бази України, визначення нових напрямів наукових досліджень. Конференція мала значне зацікавлення серед фахівців провідних державних та приватних компаній геологічної, гірничо- та нафтодобувних галузей, надрокористувачів, а також міжнародних представників, адже вона відкриває нові можливості серед кваліфікованих здобувачів відповідного фаху.

Вчені геологічного факультету Львівського університету брали активну участь в роботі конференції. Зокрема, науковці-геологи ЛНУ ім. Івана Франка презентували низку досліджень, серед яких – «Можливості швидкого збільшення видобутку вуглеводнів та приросту їх ресурсів і запасів у Західному нафтогазоносному регіоні України» (Павлунь М.М., Крупський Ю.З., Марусяк В.П., Михайловський І.P., Циганчук Р.А.), «Регіональний прогноз нафтозаносності за паліногеохімічними даними – іноваційний підхід до розшуків вуглеводнів» (Іваніна А.В., Гоцанюк Г.І., Шайнога І.В.),  «Природні трансформаційні процеси еволюції виїмки сірчаного кар’єру у стійку водну екосистему та потенційні джерела антропогенного впливу на акваторію і прибережні ландшафти озера Яворівське» (Дяків В.О., Брода А.А., Думич О.Я., Ковальчук М.М., Яремович М.В.), «Ретроспективний аналіз розвитку соляного карсту, ефект самотампонування карстового каналу та перспективи відновлення спелеолікарні в шахті № 9 у межах Солотвинського родовища» (Дяків В.О., Гайдін А.М.) та інші.

Зазначимо, що розвиток надрокористування в Україні є вкрай актуальним, адже ця галузь відіграє вагому роль для економіки нашої країни, формує ВВП і ринок. Тому важливо, що конференція вкотре об’єднала впливових учасників галузі зі сфери надрокористування та інвестицій в Україні.

Додамо, що під час роботи Міжнародної науково-практичної конференції  за вагомий внесок у розвиток геологічної галузі ГО «Спілка геологів України» нагородила почесною відзнакою – медаллю «За заслуги» I ступеня професора геологічного факультету Львівського університету Юрія  Крупського. Щиро вітаємо Юрія Зіновійовича і бажаємо нових наукових здобутків та міцного здоров’я!

Більше фото