Відбулась конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії в Україні»

3 червня 2020 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася ХХІ студентська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії в Україні». Захід провели у дистанційному форматі за допомогою платформи «MicrosoftTeams».

Учасників конференції привітали декан географічного факультету Володимир Біланюк, завідувач кафедри соціальної та економічної географії, професор Олег Шаблій та завідувач кафедри конструктивної географії і картографії Євген Іванов. Вони наголосили на актуальності проведення наукового форуму, зауважили, що усі доповіді цього року є особливо ґрунтовними і якісними та побажали студентам успіхів, натхнення і плідних наукових дискусій.

Вже традиційно студентська конференція охопила цілий спектр як широких галузей знань, так і вузьких тем для наукових досліджень. Свої напрацювання продемонстрували понад 30 студентів географічного факультету. Майбутні фахівці представили доповіді з гідрології, ґрунтознавства, кліматології, екології, демографії та багатьох інших сфер. Варто зазначити, що студенти обрали для дослідження і Львівщину, й інші регіони України. Так, до участі у конференції надійшли роботи, що стосуються ландшафтно-гідрологічного аналізу Жовкви, проблем моніторингу якості води в у Кривому Розі, екологічної мережі природно-заповідного фонду Тлумацького району Івано-Франківської області тощо.

Чимало студентів у своїй презентаціях зробили власні прогнози розвитку туризму та безпосередньо сфери обслуговування як в Україні, так і за її межами. Прозвучали доповіді на теми: «Проблеми та перспективи інклюзивного туризму», «Децентралізація та особливості розвитку туризму в об’єднаних територіальних громадах», «Сучасний стан та перспективи розвитку туризму у Республіці Болгарія», «Особливості використання індивідуальних закладів розміщення в обслуговуванні туристів міста Львова» тощо.

Також молоді науковці не оминули увагою і найактуальніші питання, описавши перспективи розвитку двосторонніх відносин у сфері туризму між Китаєм та Україною після пандемії коронавірусу. До слова, за результатами конференції буде видано збірник матеріалів, в який увійдуть доповіді усіх учасників.