Відбулась Конференція студентів Університету

31 травня 2022 року відбулася Конференція студентів Львівського національного університету імені Івана Франка. На порядок денний заходу винесли низку ключових для студентства питань, зокрема й представлення виконуючої обов’язків голови Студентського уряду. Зважаючи на карантинні обмеження, подію провели у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams».

Головувала на засіданні студентка 1 курсу магістратури факультету журналістики Ангеліна Бережненко. До президії Конференції увійшли Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар та голова Профкому студентів Микола Спересенко. В рамках роботи Конференції також створили мандатну та лічильні комісії.

Перед початком Конференції учасники вшанували хвилиною мовчання усіх студентів та випускників Університету, чиї життя забрала війна росії проти України.

Надалі до молодих колег звернувся проректор Володимир Качмар. Він висловив щиру подяку студентам, які активно працюють в нелегких умовах теперішнього часу, вирішують чимало важливих організаційних питань, сприяють розвитку університетської спільноти та всіма силами наближують перемогу України. «Ви працюєте в тилу і допомагаєте усім, чим лише можете. Але надзвичайно важливо продовжувати виконувати всі ті завдання, які ми здійснювали і до війни. Тож, я дякую, що ви згуртувалися і навіть зараз, в такий важкий час, організували Конференцію студентів Університету, аби вирішити важливі питання, від яких залежить належне функціонування ЛНУ ім. Івана Франка», – підкреслив Володимир Качмар.

Від імені студентів Ангеліна Бережненко подякувала Володимиру Михайловичу та адміністрації Університету за підтримку, довіру та допомогу.

Під час заходу через відеозв’язок до студентства звернувся ексочільник Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка Олексій Каленіченко, який зараз у лавах ЗСУ захищає Україну від російського агресора. «Я дякую усім студентам нашого Університету за те, що свого часу підтримали мене. За цей рік ми здійснили немало важливих речей. Звісно, вдалося реалізувати не все, проте я сподіваюся, що виправдав вашу довіру. Я дуже хотів би бути поряд з вами зараз, але я вірю, що, незважаючи на події, що відбуваються в нашій державі, життя нашого Студентського уряду буде продовжуватися. Мусимо багато працювати зараз і ще більше після перемоги!», – акцентував Олексій Каленіченко.

Першим питанням, яке стояло на порядку денному, була інформація про призначення студентки-магістрантки факультету журналістики Ангеліни Бережненко виконувачкою обов’язків голови Студентського уряду Університету. Колеги привітали нову очільницю, побажали успіхів та пообіцяли їй свою підтримку.

Зокрема, Микола Спересенко наголосив, що восени студенти проведуть звітну конференцію, на якій детально поділяться успіхами, здобутками та реалізованими планами за час роботи Студентського уряду під керівництвом Олексія Каленіченка. «А зараз ми вітаємо Ангеліну Бережненко і бажаємо плідної роботи та збереження і продовження потужних традицій студентського самоврядування», – підкреслив Микола Спересенко.

Наступним питанням студенти розглянули пропозицію новообраної виконуючої обов’язки голови Студентського уряду обрати кандидатів на здобуття академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні.  Відтак, 110 студентів-делегатів конференції проголосували за те, щоб висунути на отримання премії таких студентів:

  • Крохмальну Софію Романівну – факультет культури і мистецтв;
  • Добош Валентину Василівну –  економічний факультет;
  • Перевізник Сандру-Марію – філософський факультет;
  • Погончука Назарія Ігоровича – факультет електроніки;
  • Піцишин Вікторію Маркіянівну – географічний факультет.

Ще однією важливою частиною Конференції студентів стало питання  внесення змін до Положення про студентське самоврядування Львівського національного університету імені Івана Франка.

Надалі студенти заслухали заступницю голови Первинної профспілкової організації студентів Уляну Дрогомирецьку, після виступу якої 86 делегатів Конференції затвердили Положення про студентські вибори в Університеті.

Окрім цього, на Конференції студентів делегати затвердили новий склад Студентської виборчої комісії Університету, а попередніх членів СВКУ Уляну Дрогомирецьку та Катерину Старушенко привітали з успішним завершенням каденції у складі комісії.

Насамкінець делегати доручили Профбюро та Студентській раді філологічного факультету створити філологічну комісію, для перевірки на відповідність до правопису Положення про вибори та змін до Положення про студентське самоврядування Львівського національного університету імені Івана Франка.

По завершенню розгляду всіх пунктів у студентів додаткових запитань не виникло, і конференцію оголосили офіційно закритою.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото