Відбулась наукова конференція «Західноукраїнські землі княжої доби»

19 травня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка  відбулася наукова конференція «Західноукраїнські землі княжої доби». Зустріч організували Музей історії Університету та Інститут  українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України.

Усіх учасників конференції привітав директор Музею історії Львівського національного університету імені Івана Франка Юрій Гудима. «Оскільки вчора  ми святкували Міжнародний день музеїв, я щиро радію, що сьогодні нам вдалось організувати таку цікаву музейну зустріч! Переконаний, що після запланованих розмов ми збагатимось і новими знаннями з історії княжої доби, і враженнями, які надихнуть нас на практичну діяльність», – наголосив Юрій Гудима.

З вітанням до учасників конференції звернувся доктор історичних наук, співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Володимир Александрович. «Така конференція вже стала для нас традиційною, адже відбувається ще з 2013 року. І я радий, що сьогодні ми зібралися тут знову, щиро сподіваюся, що й надалі продовжимо зустрічі, незважаючи на усі виклики нашого часу. Вірю, що результати запланованих обговорень принесуть цінні плоди!», – зазначив Володимир Александрович. Також під час роботи конференції він розповів присутнім про «угорське дитинство» короля Данила Романовича.

Під час роботи конференції учасники виголосили доповіді та провели дискусію щодо стану західноукраїнських земель у часи княжої доби. Зокрема, співробітник інституту археології ЛНУ ім. Івана Франка Петро Довгань описав замок у Буську як княжий осередок ХІІ століття. Професор НУ «Львівська політехніка» Святослав Терський поділився результатами дослідження великого поселення княжої доби в околицях Словіти на Львівщині. Співробітник Львівського історичного музею Микола Козак описав усім присутнім європейський тип шоломів на Русі в ХІ-ХІІ ст.

А на завершення зустрічі Юрій Гудима поділився з учасники конференції відомостями про рідкісне руків’я меча з території Олеська на Львівщині.