Відбулась наукова конференція, присвячена 90-річчю від дня народження Ольги Огоновської

22 лютого 2018 року на факультеті іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася звітна наукова конференція, пленарне засідання якої було присвячене світлій пам’яті доцента кафедри англійської філології Ольги Володимирівни Огоновської (03.05.1927 – 05.05.1989).

Перед початком пленарного засідання учасники конференції вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Відкриваючи конференцію, заступник декана з наукової роботи Ліна Глущенко від імені декана факультету Володимира Сулима привітала присутніх і наголосила на започаткованій у 2009 року традиції присвячувати пленарні засідання конференцій корифеям факультетської науки. Адже саме вони є одними із основних каналів продукування, зберігання й ретрансляції національної пам’яті у філології. Для англійської філології такою знаковою постаттю, без сумніву, залишається Ольга Огоновська – талановитий педагог, глибокий дослідник англійського дієслова, науковий орієнтир для цілої плеяди випускників кафедри англійської філології.

У виступі племінника Ольги Огоновської, асистента кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, відомого перекладача і публіциста Юрія Прохаська образ його тети постав у історичному та культурно-політичному вимірах часу її життя й діяльності, що тривало у колі відомих на Галичині особистостей роду Огоновських, Левицьких, Пристай.

«Ольга Володимирівна була не тільки в біографічному сенсі спадкоємицею кількох важливих ліній галицько-української історії ідей, але й доглибним, украй переконливим індивідуальним втіленням і носієм традицій та світопоглядів, у них закорінених. Вона інтерналізувала їх у найпереконливіший індивідуальний спосіб, випромінювала та практикувала і в найближчому оточенні, і в громадських та професійних середовищах», – наголосив Юрій Богданович.

Учениця Ольги Огоновської доцент кафедри англійської філології Стефанія Сухорольська з документальною точністю й величезною теплотою розповіла про віхи життя, педагогічної та наукової діяльності свого наукового керівника, доповнюючи розповідь архівними даними, детальним переліком наукових публікацій, інформацією про захищені під керівництвом Ольги Володимирівни дисертації.

Професор, завідувач кафедри англійської філології Михайло Білинський у своєму виступі акцентував увагу на наукових пошуках Ольги Володимирівни в контексті становлення англістики у Львівському університеті та в Україні, відзначив новаторський характер її досліджень дієслівного заміщення в англійській мові як окремого наукового напряму, знання чеської та зацікавлення північноєвропейськими мовами.

Доцент кафедри англійської філології Ольга Шпак надзвичайно зворушливо говорила про уроки людяності, які Ольга Огоновська давала своїм колегам і студентам, всіляко заохочуючи їх до наукової та дослідницької праці, доброзичливо підтримуючи їхні перші кроки в науці. Згадала і про значний науковий авторитет ученої серед англістів країн, які входили до Радянського Союзу, про її любов до подорожей.

Своїми враженнями про улюбленого вчителя і наукового керівника поділився доцент кафедри англійської філології Юрій Завгороднєв, відзначивши Ольгу Володимирівну передусім як благородну людину, неперевершеного знавця англійської мови, потужного науковця, знаного і поза межами України, який привів його до дослідження скандинавізмів у словниковому складі англійської мови.

Доцент Олександра Дейчаківська у своєму виступі звернула увагу на особливий науковий інтерес Ольги Огоновської до проблем структурної лінгвістики.

На завершення пленарного засідання своєрідним резюме всього сказаного про незабутнього педагога, наукового наставника і шляхетну людину прозвучала поема на пошану Ольги Володимирівни Огоновської, яку написав і прочитав ще один її учень – доцент кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів Іван Теплий.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань.

Світлини: Олега Вівчарика і Миколи Масинця Більше фото