Відбулась онлайн-зустріч представників геологічного факультету з абітурієнтами

26 травня 2020 року до проведення вже традиційних онлайн-зустрічей з абітурієнтами доєднався й геологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Захід у форматі «Questions&Answers» у прямій трансляції можна було переглянути на платформі Facebook.

Зі вступниками спілкувалися декан геологічного факультету, професор Микола Павлунь, заступниця декана Галина Гоцанюк та в.о. завідувача кафедри загальної та історичної геології і палеонтології Антоніна Іваніна. Вони відповіли на найпоширеніші питання абітурієнтів, розповіли про особливості вступу на факультет та ознайомили глядачів із умовами навчання на бакалавраті та магістратурі за різними спеціальностями.

Декан факультету Микола Павлунь у рамках зустрічі провів для абітурієнтів цікаву онлайн-екскурсію корпусом геологічного факультету. Під час екскурсії усі глядачі мали змогу у віртуальному режимі побувати в унікальних музеях факультету – Мінералогічному, Палеонтологічному та Рудних формацій. У ході екскурсії Микола Миколайович також показав учасникам зустрічі знамениту Франківську аудиторію, в якій Іван Франко свого часу проводив свою габілітаційну лекцію. Пройшовшись коридорами корпусу, Микола Миколайович показав вступникам інформаційні стенди про геологічний факультет та різні напрями геології, а також портрети колишніх деканів факультету – відомих особистостей і талановитих науковців.

Після екскурсії розпочалась друга частина зустрічі, під час якої декан коротко окреслив ті теми, які викликають найбільше питань в абітурієнтів. Зокрема, він розповів про умови вступу на факультет, необхідні сертифікати ЗНО, вартість навчання та особливості підготовки фахівців за різними спеціальностями та спеціалізаціями. Так, на бакалавраті геологічного факультету студентам пропонують навчатися за такими освітніми програмами, як «Геологія. Комп’ютерні технології в науках про Землю» та «Комп’ютерні технології в екології та управління якістю довкіллям», а в магістратурі – за освітніми програмами «Геологія», «Геохімія та мінералогія», «Інженерна геологія та гідрогеологія», «Геологія нафти і газу», «Екологічний менеджмент і геотуризм».

На факультеті діють чотири кафедри, а також шість лабораторій, які не тільки забезпечують ґрунтовну теоретичну підготовку, а й дають можливість студентам-геологам випробувати свої знання на практиці. Микола Миколайович наголосив, що «геологія – це такий фах, якому не можна навчити винятково в аудиторії. Його опанування передбачає також проходження польових практик – геологічних, екологічних та інших. Без практики підготувати висококласного фахівця-геолога неможливо». Можливість проходження таких практик надає студентам Лабораторія еколого-геологічних досліджень у смт. Верхнє-Синєвидне, на території якої щорічно проводяться геологічні та географічні практики, практики з охорони довкілля тощо.

Розповідаючи про навчання на факультеті, Микола Миколайович відзначив високий рівень підготовки студентів-геологів та популярність спеціальностей, представлених на факультеті, навіть серед іноземців. Так, він зазначив, що «геологічний факультет Львівського університету завжди займає перші позиції серед дванадцяти геологічних факультетів, що існують в Україні», тому тут навчаються студенти не тільки з усіх куточків України, а й із Сенегалу, Алжиру, Еквадору, Кот-д’Івуару та інших країн. Після завершення навчання студенти-геологи мають можливість працювати в геологорозвідувальних експедиціях геологічних виробничих об’єднань Державної геологічної служби України, системі екологічних управлінь різного рівня, науково-дослідних інститутах геологічного, геохімічного і природоохоронного профілю Національної академії наук тощо.

Насамкінець представники факультету розповіли про насичене студентське життя геологів, які завжди активно проявляють себе не лише в науковій роботі, а й в органах студентського самоврядування, творчих колективах Університету тощо.

Запис зустрічі можна переглянути за посиланням.