Відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Нанооб’єкти і наноструктурування»

26 вересня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Нанооб’єкти та наноструктурування» (2nd International Research and Practice Conference «Nanoobjects & Nanostructuring» (N&N-2022)). Організаторами заходу є хімічний факультет Львівського університету, Національна академія наук України та Наукове товариство імені Шевченка. Конференція відбулася у дистанційному форматі.

Участь у науковому заході взяли вчені не лише з різних регіонів України, але й дослідники з Польщі, Німеччини, Словаччини, Угорщини, Фінляндії та США. Тематика конференції об’єднала фізикохімію нанорозмірних і наноструктурованих матеріалів, термодинамічні та кінетичні аспекти наноструктурування в 0D–3D системах, синтез і характеристику нанооб’єктів, органічні та неорганічні нанометаріали, супрамолекулярну хімію та застосування наноструктурованих систем.

Учасників заходу привітала голова організаційного комітету конференції, доцентка кафедри фізичної та колоїдної хімії ЛНУ ім. Івана Франка Лідія Бойчишин. «Це вже вдруге ми з вами маємо чудову можливість зустрітися в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Нанооб’єкти і наноструктурування». У 2020 році захід відбувався під час пандемії, а цього року ми проводимо нашу подію у складний для України час – період повномасштабної війни. Я впевнена, що спілкування, обмін досвідом, ідеями, думками сприятиме розвитку наукового потенціалу нашої країни у сфері нанотехнологій», – зазначила Лідія Бойчишин.

До вітального слова запросили голову програмного комітету конференції, проректора з наукової роботи Львівського університету, академіка НАН України, професора Роман Гладишевського. «Ми живемо в час, коли, завдяки науці, стають реальними речі, які раніше ми могли собі лише уявляти. Ніхто не знає, що чекає на нас завтра, але процеси тривають. Навіть у воєнний час в Університеті відбуваються лекції, студенти відвідують заняття, а науковий пошук продовжуються. Безперечно, чимало наукових досліджень переорієнтувалися за напрямками, що є максимально пріоритетними для нашої держави тепер. Мені приємно, що нам вдалося організувати конференцію та зібратися для дискусій, адже разом – ми сильніші. Наноструктурування має колосальний потенціал, тож я закликаю кожного вірити у свої ідеї та не полишати власних дослідницьких шляхів», – підкреслив Роман Гладишевський і додав що Львівський національний університет імені Івана Франка проводить курси із розвитку стартапів, а також має Науковий парк, де на науковців чекає сприятливе середовище для реалізації важливих досліджень.

Розпочалася конференція із пленарної доповіді головної наукової співробітниці кафедри фізичної та колоїдної хімії, професорки Олени Аксіментьєвої. Вона детально презентувала спільне з колегами масштабне напрацювання на тему «Нановиготовлення гібридних композитів з діелектричними та напівпровідниковими матрицями», а вже надалі подія продовжилася у форматі секційного засідання. Під час конференції учасники дискутували про нанорозмірні білково-кальцієві агрегати, наночастинки для фотодинамічної терапії, ефективність нанокаталізаторів на основі титану в олігомеризації гліцерину, синтез та каталітичні властивості Rh нанокомплексів на вуглецевих квантових точках, термоЕРС порошкових термоелектричних матеріалів та обговорили чимало різноаспектних шляхів для розвитку власних ідей щодо поглиблення досліджень нанооб’єктів і наноструктурування.

«Успішне проведення конференції відбулося завдяки злагодженій роботі організаційного комітету, до якого ввійшли співробітники кафедри фізичної та колоїдної хімії, зокрема, старша наукова  співробітниця Ірина Марчук та доцентка Оксана Герцик. Результати наукових досліджень, висвітлені на конференції, опубліковано у Збірнику тез, фаховому виданні категорії «Б» («Праці Наукового товариства імені Шевченка. Хімічні науки») та колективній монографії в закордонному видавництві», ‑ зазначив заступник Голови програмного комітету, завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії, професор Олександр Решетняк.

Незламність духу та відданість науковим ідеям проявили наші колеги з регіонів, де ведуться активні бойові дії, зокрема, Харкова, Сум, Запоріжжя, Одеси та Дніпра. Окрім усних доповідей, результати досліджень були представлені під час стендової сесії.

В заключній дискусії учасники конференції подякували Збройним Силам України та висловили надію щодо проведення наступної конференції у 2024 році у Львові у мирній, вільній та незалежній Україні.