Відбулася ІIІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна парадигма публічного управління»

19-20 жовтня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася ІIІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна парадигма публічного управління». Організували захід ЛНУ ім. Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу) спільно з Національним університетом «Чернігівська політехніка», Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу, Державним університетом «Житомирська політехніка», комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Зважаючи на карантинні обмеження, науковий форум відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи «Microsoft Teams». До заходу долучилися партнери та гості з різних регіонів України, Польщі, Грузії, Словаччини, Болгарії та Білорусі. Загалом участь у конференції взяли понад 100 науковців та високопрофесійних практиків сфери публічного управління та адміністрування.

Вітальним словом захід розпочав перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. «Тематика конференції є надзвичайно важливою,  актуальною, із практичним спрямуванням  в умовах сьогодення. Я радий, що наша зустріч стає традиційною, адже у результаті плідної роботи та конструктивного діалогу між учасниками ми маємо можливість вдосконалювати систему публічного управління задля пошуку сумісних ефективних рішень на шляху до сталого розвитку. Ми, академічна спільнота, сьогодні як ніколи розуміємо важливість підготовки фахівців для органів влади та місцевого самоврядування з урахуванням викликів сьогодення. Сподіваюся на плідний діалог», – наголосив Андрій Федорович і побажав усім здоров’я та натхненої дискусії.

Декан факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Стасишин зазначив, що факультет є наймолодшим у Львівському університеті, але за свою нетривалу історію став важливим осередком наукового та освітнього життя України. «Я пишаюся тим, що ми вже налагодили співпрацю з багатьма шановними і поважними колегами, які долучилися до організації конференції. Слід відзначити плідну взаємодію Університету з органами публічної влади, що сприяє підготовці випускників спеціальності «Публічне управління та адміністрування» відповідно до вимог стейкголдерів. Сьогоднішня конференція проходить в умовах викликів та кризи, як внутрішньої так і зовнішньої, а також в умовах COVID-19. Але це не повинно заважати у виконанні нашої місії», – зазначив Андрій Васильович.

На важливості побудови та збереження тісних зв’язків між закладами освіти наголосила докторка наук з державного управління, професорка кафедри публічного управління та менеджменту організацій НУ «Чернігівська політехніка» Ольга Руденко. «Завдяки уже не однорічній співпраці наших університетів ми маємо змогу розпочинати таку актуальну і цікаву міжнародну науково-практичну конференцію. Ми розуміємо, що подолання кризових викликів потребує інституціональної і структурної реформ. Дуже важливо сьогодні знайти механізми демократизації прийняття управлінських рішень та ініціатив, що виникають на таких конференціях, Це є гарною мотивацією на шляху до сталого розвитку. Ми щиро раді бачити усіх на цій зустрічі. Бажаю по-справжньому творчої роботи», – акцентувала Ольга Руденко.

Модераторами заходу були професорка Ольга Руденко, декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин, завідувачка кафедри економіки та публічного управління Галина Капленко та доцентка кафедри економіки та публічного управління Інна Куліш.

В рамках відкриття конференції слово надали представникам влади, адміністрації закладів вищої освіти та іншим партнерам і гостям конференції. Зокрема, плідної роботи, творчого натхнення, активної подальшої співпраці та нових наукових здобутків учасникам наукового форуму побажали проректорка з наукової роботи НУ «Чернігівська політехніка» Вікторія Маргасова, голова підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Сергій Гривко,  директорка Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець, заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Микола Трофименко, доктор економічних наук, професор, декан факультету публічного управління та права Державного університету «Житомирська політехніка» Димитрій Грицишен.

Виступили з промовами щодо актуальних проблем сучасного публічного управління та окреслили перспективи співпраці в цьому напрямі співорганізатори та учасники конференції з-за кордону: доктор економічних наук, доцент, квестор, член Правління DTI університету, Дубница-над-Вагом Петр Якубек (Словаччина); кандидат наук, доцент, віцеректор з якості та розвитку DTI університету, Дубница-над-Вагом Роман Хрмо (Словаччина); доктор наук, проректор Університету міжнародного та регіонального співробітництва імені З. Глогера Матеуш Піскорскі (Польща); доктор економіки, асоційований професор, керівник департаменту науки Батумського державного університету імені Шота Руставелі Бадрі Гечбайя (Грузія); доктор технічних наук, професор, декан факультету логістики Батумського навчального університету навігації Кетеван Голетіані (Грузія); доктор інженер, війт громади польського міста Громадка Даріуш Павлішек (Польща); доктор технічних наук, професор, DrHC multi, Представник ректора Каліської академії Войцех Сломка (Польща).

Після урочистого відкриття наукового заходу, учасники перейшли до пленарного засідання та безпосереднього обговорення проблем публічного управління та адміністрування. Зокрема, науковці доповідали з презентаційними матеріалами та дискутували щодо актуальних проблем теорії та практики публічного управління і адміністрування (професор Іван Вдович), публічної дипломатії, політики Європейського Союзу, екологізації публічного управління, публічного управління та адміністрування в Україні та у світі загалом (професорка Вікторія Сичова, професор Вадим Слюсар, старша наукова співробітниця Наталія Рингач,  доцент Ігор Козюра, старша наукова співробітниця Інна Куліш, доценка Лариса Кушинська, Христина Гаталяк), проблем та можливостей розвитку територіальних громад (доцент Андрій Пелехатий), вимог питань підвищення якості наукових досліджень та векторів поєднання зусиль закладів вищої освіти, наукових установ, органів влади та місцевого самоврядування, бізнес-структур та громадськості щодо пошуку спільних ефективних підходів до вирішення актуальних проблем та впровадження їхніх результатів у практику публічного управління та адміністрування.

20 жовтня учасники продовжили дистанційну роботу відповідно до заявлених у інформаційному повідомленні секцій.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото