Відбулася конференція «Німеччина¬-Україна. 30 років співпраці з історичним корінням»

21 жовтня 2021 року в рамках Тижнів Німеччини в Україні на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася міжнародна міждисциплінарна конференція «Німеччина­-Україна. 30 років співпраці з історичним корінням». Організували наукове зібрання, яке відбувалося в онлайн-форматі, Асоціація українських германістів і Фонд Ганнса Зайделя в Україні.

З вітальним словом до учасників звернулися керівник Фонду Ганнса Зайделя в Україні Беньямін Боббе, керівниця відділу з питань культури, освіти і меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Катаріна Шаупп-Карманн та в.о. декана факультету іноземних мов Львівського  університету Любомир Бораковський.

До активного діалогу про здобутки і виклики німецько-української співпраці в історичній перспективі на перетині культури, літератури, дипломатії, журналістики й освіти долучилися науковці та випускники Університету, зокрема: директор Центру історичних досліджень при Університеті професор Ярослав Грицак, завідувач кафедри адміністративного та фінансового права юридичного факультету професор Микола Кобилецький, завідувач кафедри історії філософії філософського факультету професор Андрій Дахній, викладач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, перекладач з німецької мови Юрій Прохасько, а також випускник кафедри німецької філології, журналіст та перекладач Юрій Дуркот.

Серед доповідачів були також і колеги з інших українських наукових установ та представники німецьких університетів. Модерувала зустріч завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, голова Асоціації українських германістів професор Алла Паславська.