Відбулася Всеукраїнська конференція «Проблеми геології фанерозою України»

8–11 жовтня 2019 року на геологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка за ініціативи професора Романа Лещуха відбулася X щорічна Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми геології фанерозою України».

Організували і провели науковий форум викладачі та працівники кафедри історичної геології та палеонтології. Цьогоріч  захід присвятили 95-й річниці створення кафедри історичної геології та палеонтології і 120-й річниці від народження відомого палеонтолога Северина Івановича Пастернака.

Вітальним словом відкрив роботу конференції проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, який окреслив головні віхи історії становлення наукового напряму геології в Університеті та роль кафедри палеонтології. Також Роман Гладишевський охарактеризував науковий доробок Северина Пастернака, акцентувавши на великому внеску, який зробив вчений у розвиток геологічної науки.

Зі щирими вітаннями до учасників конференції звернувся декан геологічного факультету, професор Микола Павлунь, який відзначив важливість проведення таких заходів для розвитку геологічної науки в Україні. Микола Павлунь наголосив, що конференція традиційно відбувається у Львівському університеті завдяки тому, що в структурі геологічного факультету функціонує єдина в Україні кафедра історичної геології та палеонтології. А відтак, саме ЛНУ ім. Івана Франка є одним із найважливіших осередків дослідження проблем геології фанерозою. За словами декана факультету, тематика наукового зібрання є надзвичайно актуальною, адже вона охоплює найновіші палеонтолого-стратиграфічні досягнення, які застосовують у вивченні осадових відкладів різних регіонів України та світу.

Також учасників наукового зібрання привітав завідувач кафедри історичної геології та палеонтології, професор Роман Лещух.

У наукових доповідях учасники конференції окреслили актуальне коло питань, пов’язаних із найважливішими проблемами детальної стратиграфії та пошарової кореляції розрізів, біостратиграфії, закономірностей розміщення та умов формування родовищ корисних копалин України. Виголошені наукові доповіді, за очікуваннями організаторів заходу, матимуть надзвичайно цінне практичне застосовування у майбутньому, адже їхня тематика безпосередньо стосується стратегічно важливих для держави напрямів економіки.

До початку роботи конференції видано матеріали X Всеукраїнської наукової конференції, які розкривають дослідження понад 60 авторів та співавторів.

У рамках проведення конференції також відбулася наукова геологічна екскурсія, яка передбачала ознайомлення із геологічною будовою та унікальністю природних геотуристичних об’єктів міста Львова та околиць. Відвідувачі екскурсії мали змогу оглянути цікаве місцезнаходження палеобіоти та відібрати зразки порід для наукових досліджень.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото