Відбулося чергове засідання Вченої ради Університету

Сьогодні, 31 березня 2021 року, відбулося чергове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Вже традиційно засідання провели в онлайн-режимі, використовуючи центр для командної роботи «Microsoft Teams».

Засідання розпочав Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Ректор закликав членів Вченої ради хвилиною мовчання вшанувати пам’ять працівників та студентів Львівського університету, які упродовж останнього часу відійшли у Вічність.

Відповідно до порядку денного члени Вченої ради розглянули питання про представлення до відзначення державними нагородами працівників Львівського університету. Зокрема, Вчена рада підтримала кандидатури, запропоновані структурними підрозділами Університету, щодо відзначення науковців за вагомі досягнення такими нагородами, як Орден «За  заслуги» ІІІ ступеня, «Заслужений діяч науки і техніки України», «Заслужений працівник освіти України» і «Народний артист України». Окрім того, Вчена рада проголосувала за рекомендації кандидатур науковців Університету до здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених-докторів наук відповідно до рішень факультетів.

Члени Вченої ради також підтримали рішення атестаційно-кадрової комісії щодо присвоєння працівникам Університету вчених звань «професора» і «доцента». Згідно із рішенням Вченої ради в.о. завідувача кафедри математичної статистики і диференціальних рівнянь, докторові фізико-математичних наук Олегу Бугрію присвоєно вчене звання професора кафедри математичної статистики і диференціальних рівнянь, докторові юридичних наук Віталію Гутнику –  вчене звання професора кафедри міжнародного права, кандидатці економічних наук Ірині Мункачій – вчене звання доцента кафедри туризму, кандидатці наук з соціальних комунікацій Ользі Квасниці – вчене звання доцента кафедри зарубіжної преси та інформації, кандидатці педагогічних наук Наталії Івасів – вчене звання доцента кафедри іноземних мов для природничих факультетів, кандидатці педагогічних наук Марії Козолуп – вчене звання доцента кафедри іноземних мов для природничих факультетів, кандидатці педагогічних наук Наталії Скібі – вчене звання доцента кафедри іноземних мов для природничих факультетів, кандидатці філологічних наук Олені Оленюк – вчене звання доцента кафедри англійської філології, кандидатці політичних наук Наталії Папіш – вчене звання доцента кафедри країнознавства і міжнародного туризму, кандидатці психологічних наук Богдані Андрейко – вчене звання доцента кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи, кандидатові педагогічних наук Теодору Лещаку – вчене звання доцента кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи, кандидатці юридичних наук Христині Моряк-Протопоповій – вчене звання доцента кафедри історії держави, права та політико-правових учень, кандидатові юридичних наук Мар’яну Бедрію – вчене звання доцента кафедри основ права України, кандидатові юридичних наук Леоніду Тарасенку – вчене звання доцента кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права.

Ректор Університету підсумував основні досягнення студентів та працівників Львівського університету упродовж цього року. Володимир Петрович ознайомив колег з актуальною інформацією щодо переможців та лауреатів різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, а також привітав вчених Університету з присудженням наукових ступенів, присвоєнням вчених звань та отриманням почесних відзнак і нагород.

Упродовж засідання розглянули й питання про нову редакцію Статуту Львівського університету. Так, за словами Ректора, проєкт нової редакції Статуту Університету 10 грудня 2020 року схвалено Конференцією трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка і надіслано у Міністерство освіти і науки України для затвердження. Однак, зважаючи на те, що 26 лютого 2021 року набрав чинності Закон України № 1216-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти», Статут Університету знову потребує корекції. Запропоновані відповідно до чинного законодавства зміни, представив колегам Перший проректор Університету Андрій Гукалюк. Водночас Вчена рада підтримала оновлений проєкт Статуту й винесла його на схвалення чергової Конференції трудового колективу.

Згідно з порядком денним, було заслухано й підтримано питання про внесення змін до кошторису Львівського національного університету імені Івана Франка. Окрім того, Вчена рада проголосувала за підтримку кандидатів в дійсні члени (академіки) та члени-кореспонденти НАН України. Традиційно Вчена рада Університету проголосувала за затвердження й уточнення тем дисертацій та рекомендації до друку наукових видань.

Водночас, Вчена рада затвердила Положення про лабораторію екологічних досліджень при кафедрі екології біологічного факультету Університету, Положення про навчально-наукову лабораторію Нової української школи Львівського національного університету імені Івана Франка та Положення про навчальну лабораторію сучасних медіатехнологій факультету журналістики. Члени Вченої ради також розглянули питання про об’єднання навчальних лабораторій «Тематичного картографування» та «Комплексного атласного картографування» на географічному факультеті. Окрім того, рішенням Вченої ради введено в дію Положення про порядок призначення матеріальної допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Підсумовуючи, Ректор Володимир Мельник закликав усіх учасників освітнього процесу максимально дотримуватися карантинних обмежень з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Володимир Петрович ознайомив колег з інформацією щодо вакцинування працівників Університету від COVID-19, підкресливши, що розпочався процес формування списків працівників Університету, які бажають вакцинуватися.

На завершення Ректор наголосив на важливості забезпечення якості навчального процесу, зокрема упродовж дистанційного навчання. Володимир Петрович подякував учасникам засідання за відповідальність і розуміння, побажавши усім міцного здоров’я і наснаги.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото