Відбулося громадське обговорення проекту бюджету Університету на 2019 рік

21 грудня 2018 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося громадське обговорення кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду на 2019 рік. На порядку денному засідання також був звіт про виконання кошторису Університету за 2018 рік, проект програми соціального розвитку на наступний рік, звіт про виконання кошторису Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ЛНУ ім. Івана Франка за 2018 рік і проект кошторису Інституту на 2019 рік.

Як зазначив на початку заходу голова бюджетної комісії Університету, завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, професор Василь Нор, упродовж 2018 року бюджетна комісія та ректорат працювали максимально ретельно і злагоджено, аби не перевищувати запланованого кошторису й водночас підтримувати на належному рівні освітньо-наукову і господарську діяльність Університету. «В економічному контексті цей рік і для України, і для Університету був дуже непростим. Очевидно, ми не можемо бути задоволеними фінансуванням освітньої сфери, але, як представники інтелектуального середовища, мусимо розуміти ситуацію, яка склалася в країні, й докладати всіх зусиль для того, аби її поліпшити. Завдяки дисциплінованій і злагодженій роботі ми закінчуємо цей рік з успішними фінансовими показниками», – зазначив Василь Нор.

Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зауважив, що фінансова діяльність Університету протягом року була спрямована на те, щоб максимально дотримуватися наперед визначених статей видатків і намагатися залучити якомога більше коштів для поліпшення матеріально-технічної бази й реалізації соціально важливих освітніх та наукових проектів.

Звіт про виконання кошторису Університету за 2018 рік представила головний бухгалтер ЛНУ ім. Івана Франка Любов Хмельницька, яка, зокрема, акцентувала на значних надходженнях із державного бюджету на розвиток і вдосконалення університетської інфраструктури – проведення поточних і капітальних ремонтів, реставраційних робіт тощо.

Проект кошторису видатків спеціального фонду Університету на 2019 рік представила начальник планово-фінансового відділу Світлана Сас. З документом можна ознайомитися на сайті Університету.

Після короткого обговорення проекту кошторису Ректор Володимир Мельник зазначив, що всі охочі можуть звернутися із зауваженнями щодо кошторису до бюджетної комісії Університету чи безпосередньо до Ректора. За попередньою інформацією, кошторис видатків спеціального фонду Університету на 2019 рік ухвалюватимуть 26 грудня на засіданні Вченої ради Університету.

Ще одним важливим моментом зустрічі була програма соціального розвитку Університету на 2019 рік, яку презентував проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський. Доповнюючи план соціального розвитку, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар наголосив на важливості співпраці Університету з медичними закладами Львова з метою поліпшення консультаційного обслуговування працівників Університету.

Окрім того, директор Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Юрій Занько представив звіт про виконання кошторису Інституту за 2018 рік і презентував проект кошторису на 2019 рік.

На завершення обговорення Ректор Володимир Мельник зазначив, що спецфонд Університету упродовж наступного року повинен бути зорієнтованим на підтримку талановитих і активних студентів, а також на мотивування успішної роботи науковців та працівників Університету. З-поміж іншого Ректор наголосив на важливості залучення додаткового державного та міжнародного зовнішнього фінансування для успішної реалізації проектів, що мають важливе суспільне значення. Водночас Володимир Петрович запевнив, що у наступному році продовжиться реконструкція навчальних корпусів, а також посилиться увага до проблемних питань збереження пам’яток архітектури.