Відбулося громадське обговорення проєкту кошторису Університету на 2022 рік

10 грудня 2021 року відбулося громадське обговорення проєкту кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду Університету на 2022 рік. Зважаючи на карантинні обмеження, захід вже традиційно провели у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams. До участі в обговоренні долучилися представники адміністрації та громадських організацій Університету, усі охочі студенти  і працівники.

Відкрив зустріч Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Такі громадські слухання є не лише зобов’язувальні, але й цікаві для кожного з нас. Переконаний, вони сприяють тому, щоб якомога ширше коло людей знали про надходження до спеціального фонду, знали куди ми використовували кошти згідно із затвердженими видатками й аналогічно ознайомилися з проєктом кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду Університету на 2022 рік», – констатував Ректор, розпочинаючи засідання.

Згідно з порядком денним, учасники заходу заслухали звіт про виконання кошторису Університету за 2021 рік, який представила головна бухгалтерка Львівського університету Любов Хмельницька. Любов Іванівна презентувала детальний аналіз усіх видатків, здійснених у 2021 році, акцентуючи на витратах, пов’язаних з виплатою заробітної плати, стипендії, комунальних послуг та ін.

В обговоренні звіту про виконання кошторису Університету за 2021 рік виступив декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін.

Проєкт кошторису видатків спеціального фонду Університету на 2022 рік представила колегам начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас. Світлана Петрівна констатувала, що очікуваний перехідний залишок на січень 2022 року становитиме 125 млн. грн., натомість планові надходження – 310 млн. грн. Доповідачка детально проаналізувала усі складові елементи проєкту кошторису, окресливши основні статті, які закладені у формування бюджету. Йшлося, зокрема, про заробітну плату, послуги та закупівлі (у т.ч. комунальні послуги), придбання обладнання, відрахування громадським організаціям, ремонтні роботи (у т.ч. капітальні роботи, поточні ремонти приміщень та матеріали для РБВ), мотиваційний фонд факультетів та ін.

В обговоренні проєкту кошторису Університету на 2022 рік взяли участь декан географічного факультету Володимир Біланюк, декан юридичного факультету Володимир Бурдін, декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський.

Проректор з наукової роботи, академік НАН України Роман Гладишевський також поділився міркуваннями щодо проєкту кошторису, які стосувалися підтримки студентської наукової роботи, видавничої діяльності Університету, придбання наукового обладнання. «Кошторис – це дуже важливий документ, адже він є одним з головних елементів стратегії роботи Університету на 2022 рік. Він відповідає пріоритетним завданням Університету, і його інноваційному розвитку», – зазначив Роман Євгенович.

Завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, голова фінансово-бюджетної комісії Університету, професор Василь Нор поділився інформацією про роботу фінансово-бюджетної комісії та розповів про формування проєкту кошторису. «Цей проєкт був предметом обговорення на фінансово-бюджетній комісії, де ми його схвалили в такому варіанті, в якому він сьогодні винесений на громадське обговорення. Однак, при потребі, варто врахувати усі зауваження та пропозиції колег і внести відповідні зміни», – зауважив Василь Тимофійович, додавши, що проєкт бюджету на 2022 рік традиційно є соціально-спрямованим.

Перед присутніми також виступили голова Громадської ради Університету, завідувач кафедри європейського права, професор Михайло Микієвич та голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек, які наголосили на правильному підході до формування проєкту кошторису, адже центральним у ньому залишається працівник Університету, а саме фінансове стимулювання та покращення умов праці для членів університетської спільноти.

Підсумовуючи виступи колег, Ректор Університету подякував усім учасникам громадського обговорення і наголосив на важливості залучення грантових та спонсорських коштів для забезпечення динамічного розвитку Університету. Володимир Петрович також висловив вдячність усім, хто є небайдужий до подібних заходів, адже саме вони дозволяють колективу Університету працювати на засадах довіри і взаєморозуміння.

Із проєктом кошторису можна ознайомитися за посиланням.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото