Відбулося нагородження переможців конкурсу науково-просвітницького есе «Серця, що запалали на Майдані: народження нової української генерації»

8 квітня 2025 року відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу науково-просвітницького есе «Серця, що запалали на Майдані: народження нової української генерації», присвяченого Героям Небесної Сотні, учасникам Революції Гідності.

Це вже третій конкурс, який Профком студентів Університету проводить за підтримки Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності у м. Києві. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 59 студентів з 13 факультетів, Педагогічного фахового коледжу Львівського університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка та Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Переможці конкурсу:

I місце:

  • Анастасія Оніщук — студентка 2 курсу історичного факультету ОР «Бакалавр».

II місце:

  • Василь Марцін — студент 3 курсу історичного факультету ОР «Бакалавр».
  • Анастасія Палій — студентка 1 курсу юридичного факультету ОР «Бакалавр».

III місце:

  • Аліса Тритяченко — студентка 3 курсу факультету журналістики ОР «Бакалавр».
  • Христина Крива — студентка 1 курсу факультету міжнародних відносин ОР «Бакалавр».

Переможці отримали відзнаки, грошову винагороду, а також професійну літературу на тему Революції Гідності від головного партнера конкурсу —  Національного Музею Революції Гідності.

З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар: «Важливо памʼятати та розповідати про початок Революції Гідності, про Героїв Небесної Сотні, серед яких є і представники нашої академічної спільноти. Сподіваюся, що наступного року конкурс відбудеться вже після Перемоги України, а список тих, хто поклав своє життя за свободу та незалежність, більше не поповнюватиметься».

Заступниця директора Національного Музею Революції Гідності з розвитку та культурно-просвітницької роботи Ольга Сало також долучилася до зустрічі в онлайн-форматі та подякувала усім учасникам за увагу до конкурсу та небайдужість до важливої теми.

Члени журі Андрій та Галина Яценки висловили подяку за можливість бути у складі журі та поділились своїм захопленням від прочитаних робіт: «Багато з есе дуже глибоко відгукувались у наших серцях, ми відчували ті емоції, які вкладали автори у кожне своє речення. Ми впевнені: нинішні студенти — це нова українська генерація, а сьогоднішні умови показують, що молодь надзвичайно свідома. Хочемо побажати нашим студентам не втрачати цей вогник, оскільки ним надихаються і викладачі».

На завершення виступив голова Профкому студентів Микола Спересенко, який поділився власним досвідом написання наукової роботи в межах Відзнаки імені Сергія Кемського на конкурс від Національного Музею Революції Гідності, та наголосив: «Нам, як поколінню, що будуватиме майбутнє країни, важливо пам’ятати про такі події та їхнє значення для нашої історії. Ми маємо говорити про Героїв, які віддали життя за Україну — пам’ять про них не повинна зникнути».

Дякуємо усім, хто долучився до цієї знакової ініціативи. Залишаймося сильними, свідомими та вірними пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Світлини: Профкому студентів Більше фото