Відбулося підсумкове засідання Вченої ради Університету

Сьогодні, 29 червня 2022 року, відбулося підсумкове у цьому навчальному році засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Засідання провели у змішаному форматі з використанням центру для командної роботи Microsoft Teams.

Розпочинаючи засідання, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник вручив дипломи й атестати доцента, професора та старшого дослідника вченим Університету. Окрім того, Ректор привітав професора кафедри мінералогії, петрографії і геохімії, Заслуженого професора Університету Ореста Матковського із присудженням премії імені Є. К. Лазаренка. Привітавши колег, Ректор подякував також їхнім науковим керівникам та консультантам, які зробили все для того, аби сьогодні «ми мали можливість відзначити успіхи наших молодих, але вже знаних дослідників у галузях різних наук, які саме в Університеті знайшли себе і працюють на славу Університету».

Відповідно до порядку денного члени Вченої ради розглянули питання про видання журналу «Математичні Студії. Праці Львівського математичного товариства», яке представив проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. Натомість з питанням щодо створення кафедри кібербезпеки у Львівському національному університеті імені Івана Франка виступив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. Вчена рада підтримала озвучену пропозицію, відтак вже незабаром в Університеті функціонуватиме кафедра кібербезпеки, освітня і наукова діяльність якої в сучасних умовах є надзвичайно актуальною і важливою.

Надалі проректор з наукової роботи професор Роман Гладишевський підсумував результати наукової роботи студентів та підсумки організації і проведення студентських олімпіад та наукових конкурсів в Університеті. У виступі проректора йшлося, зокрема, про публікаційну активність молоді: у 2021 році в доробку студентів Львівського університету 531 наукова стаття та 1532 тези доповідей. Роман Євгенович також зазначив, що учасниками першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021-2022 навчальному році стали 718 студентів із 19 факультетів Університету за 68-ма галузями знань і спеціальностями. Так, відповідно до Наказу Ректора № 1604 від 9 червня 2022 року дипломами переможців першого туру Конкурсу нагороджено 119 студентів Львівського університету. Окрім того, було нагороджено 45 студентів-переможців, переведених з Університету банківської справи, які сьогодні вже є студентами Львівського національного університету імені Івана Франка.

Роман Євгенович також виступив із питанням про затвердження результатів атестації наукових працівників, створення п’яти разових спеціалізованих вчених рад для захисту дисертаційних робіт, затвердження та уточнення тем дисертацій та рекомендації до друку наукових праць та присвоєння стипендії Президента України.

Упродовж засідання Вчена рада Університету підтримала клопотання Вчених рад геологічного, механіко-математичного та філологічного факультетів щодо рекомендації на посади професорів-консультантів відомих учених – професора Ореста Матковського, професора Мирослава Шеремети, професора Тараса Салиги.

В рамках засідання також заслухали звіт про виконання плану роботи Вченої ради у 2021-2022 навчальному році, у якому Ректор проаналізував основні досягнення та новації у роботі Вченої ради. Вчений секретар Університету Ольга Грабовецька ознайомила колег із ключовими кількісними показниками щодо діяльності Вченої ради, зазначивши, що упродовж навчального року було проведено 14 засідань, ухвалено 12 положень, розглянуто 151 кваліфікаційну справу, заслухано звіти про роботу 6 факультетів, які, до слова, було підготовано у новому форматі. Вчена рада затвердила звіт про роботу у 2021-2022 навчальному році.

З питанням про створення комісії щодо організації заходів зі вшанування пам’яті видатних українських діячів виступив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар. Натомість начальниця Планово-фінансового відділу Світлана Сас представила питання внесення змін до кошторису Університету. Окрім того, перший проректор Університету Андрій Гукалюк представив проєкт змін до Положення про порядок повторного вивчення окремих дисциплін.

Завершуючи засідання, Ректор Володимир Мельник підсумував основні здобутки Університету упродовж 2021-2022 навчального року. Володимир Петрович констатував, що цей навчальний рік був надзвичайно важким і напруженим для української освіти спочатку через коронавірусну пандемію, а згодом – через повномасштабне російське вторгнення і війну, в умовах якої ми сьогодні живемо. Ректор окреслив головні аспекти діяльності Львівського університету в умовах воєнного стану. Володимир Петрович, зокрема, акцентував на фінансовій підтримці Збройних сил України та волонтерській діяльності студентів і працівників. «Львівський університет є національно свідомим у своїй відповідальності перед країною. Дякую усім, хто з розумінням ставиться до ситуації, що склалася – при всіх проблемах, що існують, при всіх своєрідностях часу та особливостях кожного з нас, колектив Університету є цілісним, знає, що робити і куди рухатися далі», –  підсумував Ректор і побажав університетській спільноті здоров’я, перемоги і мирного неба.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото