Відбулося урочисте засідання Вченої ради Львівського університету

21 жовтня 2021 року в Актовій залі ЛНУ ім. Івана Франка відбулися урочистості з нагоди 360-літнього ювілею Львівського університету. У святкуванні взяла участь академічна спільнота, представники влади міста та області, очільники наукових структур та інші почесні гості. Захід відбувся з дотриманням усіх карантинних норм.

З вітальним словом перед університетською родиною та гостями виступив Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Він зазначив, що сьогоднішні урочистості є безпечними, адже «усі присутні в залі – вакциновані». У своєму виступі Володимир Петрович зауважив, що «360 років – це дата, яка поєднує минуле, сучасність і майбутнє усіх, чиї долі тісно переплелися з історією нашої Alma mater. Водночас це період нових можливостей і випробувань, який сьогодні дає нам змогу підсумувати досягнення та здобутки, окреслити перспективи і випрацювати плани на майбутнє».

«Історія Львівського університету – це історія неперервного успіху, великих інтелектуальних перемог, духовного тріумфу та національного поступу. Незважаючи на різні випробування, Університет як унікальний соціокультурний феномен зберіг свій неповторний академічний дух та університетську атмосферу інтелектуальної свободи і поваги до Гідності творчої особистості», – підкреслив Володимир Петрович і пригадав найважливіші віхи з історії Львівського університету, а також перелічив видатних особистостей, імена яких вписані у світову інтелектуально-духовну спадщину і чий професійний шлях був пов’язаний з Львівським університетом.

Водночас Ректор акцентував і на сучасних успіхах та досягненнях Університету, зазначивши, що наукові здобутки викладачів Львівського університету, винаходи наших учених, заслуги професорів у поєднанні із наполегливістю та гострим відчуттям справедливості студентів творять неповторний університетський простір дискусій та ідей, які змінюють світ на краще. «Гасло, яке прикрашає фронтон будівлі головного корпусу Університету «Patriae decori civibus educandis» якнайкраще окреслює одну з головних місій Львівського університету – бути не лише осередком якісної освіти, а й виконувати важливі для суспільства завдання – формувати відповідальну особистість зі свідомою національною позицією, сприяти соціальному та економічному розвитку суспільства, генерувати зміни, яких потребують Україна та світ. Я щиро дякую кожному студентові, випускникові та працівникові Львівського університету за самовіддану щоденну працю, вагомі наукові здобутки, тверду громадянську позицію, і, звичайно, за те, що сьогодні ми маємо Українську Державу, яка, всупереч надскладним викликам та обставинам, розвивається й утверджується як частина європейської родини незалежних країн», – акцентував Володимир Петрович.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зачитав привітання академічній спільноті Університету від Президента України Володимира Зеленського та додав, що «за ці 360 років Львівський національний університет імені Івана Франка багато чого досягнув». «Львівський університет є одним із найстаріших навчальних закладів України та Східної Європи і одним з найпрестижніших в Україні. Багато працівників органів влади, зокрема працівники нашої Львівської обласної державної адміністрації – це випускники ЛНУ ім. Івана Франка», – акцентував Максим Козицький.

Також очільник області вручив почесні звання «Заслужений діяч науки і техніки України» завідувачеві кафедри експериментальної фізики, професорові Анатолію Волошиновському та завідувачу кафедри фізики металів, професору Степану Мудрому. Крім того, Максим Козицький вручив працівникам Університету грамоти Міністерства освіти і науки України і грамоти Львівської облдержадміністрації.

Перший заступник голови обласної ради Євгеній Гірник також долучився до привітань. «Львівський національний університет імені Івана Франка – це безперечний знак якості! Тому радію за кожного студента, який має честь тут навчатися. Щиро дякую сильному професійному викладацькому  колективу. Ви не просто викладаєте дисципліни,  Ви – виховуєте покоління!» – наголосив Євгеній Гірник, після чого вручив грамоти та цінні подарунки працівникам ЛНУ ім. Івана Франка. Зокрема, почесну відзнаку Львівської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки отримав Ректор Університету Володимир Мельник.

Після цього академічну спільноту привітав перший заступник міського голова Львова Андрій Москаленко. «Я хочу побажати всім тим, хто дотичний до ЛНУ ім. Івана Франка, чи ще планує бути дотичним, продовжувати його легендарну історію і традицію. Усвідомлюйте важливість цього навчального закладу, адже він є фундаментом для нашого міста. Дякую всім Вам і рідному Університету», – сказав Андрій Москаленко.

Привітавши учасників заходу Андрій Москаленко нагородив Золотим Гербом м. Львова завідувача кафедри історії філософії філософського факультету Андрія Дахнія. Знак св. Юрія одержав доцент кафедри зоології біологічного факультету Ігор Дикий. Також Андрій Москаленко вручив працівникам Університету подяки від імені громади Львова.

Надалі слово взяв голова Західного наукового центру НАН України і МОН України Зіновій Назарчук. Він подякував за запрошення розділити святкування та зазначив, що «Львівський національний університет імені Івана Франка – це справді класичний університет в повному розумінні цього слова, який славиться і в Україні, і в світі блискучими науковими школами та цілою плеядою вчених, які постійно множать здобутки української освіти і науки».

Принагідно Зіновій Назарчук нагородив відзнакою НАН України за професійні здобутки завідувача кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука Володимира Ткачука, а також вручив низку подяк НАН України іншим представникам академічної спільноти Львівського університету.

З теплими словами до присутніх звернувся голова Наглядової ради Університету, співзасновник та член Ради директорів IT-компанії «SoftServe» Тарас Кицмей. Він пригадав своє студентське життя та перечислив деякі цінні уроки, які свого часу дав йому Львівський університет. «Зараз перед Університетом стоять нові виклики, серед яких – вміння працювати в ринкових умовах. Як відповідь на всі виклики ми шукаємо можливості. Спільно з Університетом компанія «SoftServe» запустила декілька успішних бакалаврських програм та започаткувала Школу лідерства», – зазначив Тарас Кицмей та відзначив подарунками від своєї компанії працівників Львівського університету, які сприяють розвитку ЛНУ ім. Івана Франка.

На  завершення урочистого засідання Ректор Володимир Мельник відзначив найвищою нагородою Львівського університету Медаллю Івана Франка двох видатних українських вчених. Так, за особливі заслуги перед Львівським університетом Медаль отримав академік, Герой України, Почесний доктор Університету Ігор Юхновський. За вагомий внесок в українську перекладну та оригінальну літературу Медаль отримав професор кафедри класичної філології Андрій Содомора.

Надалі Ректор вручив дипломи  «Заслуженого професора  Львівського національного університету імені Івана Франка» завідувачеві кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси, професору Василю Івашківу, завідувачу кафедри загальної фізики, професорові Василю Стаднику, завідувачу кафедри обчислювальної математики, професору Романові Хапку та завідувачу кафедри політології, професорові Анатолію Романюку.

На завершення урочистостей творчі колективи Університету презентували присутнім свої найкращі номери.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександра Лавриновича Більше фото