Відбулося урочисте засідання Вченої ради Університету

1 вересня 2021 року в Актовій залі відбулося урочисте засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Відкриваючи засідання, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник привітав присутніх із 30-річчям відновлення Незалежності України та з початком нового навчального року, побажавши колегам віри і впевненості задля реалізації усіх поставлених завдань.

Упродовж урочистого засідання Ректор підсумував результати цьогорічної вступної кампанії та окреслив ключові завдання Львівського університету у 2021/2022 навчальному році. «Традиційно 1-го вересня на засіданні Вченої ради ми підводимо підсумки вступної кампанії, на основі динаміки аналізуємо підсумки діяльності нашого колективу за попередній рік і ставимо перед собою пріоритетні завдання на 2021/2022 навчальний рік. Проте ми маємо пам’ятати, що основні пріоритети Університету на перспективу визначені у Стратегії розвитку Університету: найголовнішим завданням Університету як науково-дослідницької, інноваційно-просвітницької, державної інституції є формування громадянина України, молодої особистості з національно-патріотичними переконаннями, активною громадянською позицією і якісною фаховою підготовкою», – підкреслив у своєму виступі Володимир Петрович, додавши, що «говорячи про Університет, кожен із нас повинен відчувати свою місію – що я маю зробити, реалізовуючи Стратегію розвитку Університету».

Ректор презентував присутнім актуальну інформацію щодо особливостей  цьогорічної вступної кампанії, підкресливши, що поставлені завдання виконано, і, як наслідок, Львівський університет закріпив лідерські позиції у рейтингу найпопулярніших закладів вищої освіти серед абітурієнтів. «Університет знову є одним із лідерів з-поміж університетів України за кількістю поданих заяв. Передусім це свідчить про авторитетність освітніх програм, високу кваліфікацію науково-педагогічного персоналу, імідж та рейтинги Університету, його активність у різних програмах соціальної роботи», – констатував Володимир Мельник. Окремо Ректор наголосив на продовженні росту прохідного балу для вступу до Університету, як приклад навівши інформацію про те, що цьогорічний прохідний бал для вступу на бакалаврат юридичного факультету Університету становив 190,25. Володимир Петрович наголосив на тому, що «абітурієнт з високим балом обирає Львівський університет». Ректор також ознайомив колег з актуальними даними щодо географії вступників, зазначивши, що до Львівського університету вступають абітурієнти з усіх областей України. Вже традиційно Володимир Петрович не лише прозвітував щодо підсумків, а й окреслив основні завдання вступної кампанії 2022 року, серед яких зокрема, запровадження нових освітніх програм, популяризація всеукраїнських олімпіад Університету та постійний онлайн-діалог зі закладами середньої освіти.

У своєму виступі Володимир Мельник зосередився також на головних здобутках в освітній діяльності. Ректор зазначив, що всього у Львівському університеті сьогодні навчається 22 766 осіб, з яких 18 141 на бакалавраті, 3 842 – у магістратурі, 486 – в аспірантурі, 16 – у докторантурі. Водночас освітній ступінь «молодший спеціаліст» здобувають 84 студенти, «фаховий молодший бакалавр» – 197 осіб. Серед ключових завдань освітньої діяльності Ректор виокремив впровадження нових та оновлення існуючих освітніх програм,  створення електронних курсів, вдосконалення інформаційної системи управління освітнім процесом.

Володимир Петрович також поділився ключовими результатами наукової діяльності. Йшлося передусім про те, що у 2021 році Університет пройшов державну атестацію в частині провадження наукової діяльності за 5 науковими напрямами: математичні науки та природничі науки, біологія та охорона здоров’я, технічні науки, гуманітарні науки та мистецтво, суспільні науки. За словами Ректора, позитивною є динаміка зростання обсягу фінансування науково-дослідницьких робіт, який цьогоріч становить понад 55 млн гривень, тоді як у 2020 році йшлося про 42,8 млн. У звіті Ректора було представлено також статистичні дані щодо захистів докторських та кандидатських дисертацій, переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. У порівнянні з минулими роками зросла також видавнича активність науковців Університету, зокрема упродовж звітного періоду видано 22 підручники, 138 монографій та 89 посібників. Безперечним здобутком наукової діяльності є й те, що приріст h-індексу за 5 років у Львівському університеті становить 46 %. Відповідно до звіту, у 2021 році Університет за результатами атестації в частині наукової діяльності вперше отримав базове фінансування на розвиток наукових напрямів. Щодо рейтингів, то у 2021 році Університет вперше потрапив до одного з найпрестижніших світових рейтингів QS World University Rankings.

У звітній доповіді Ректор проаналізував також основні досягнення в інформаційній сфері. За словами Володимира Петровича, ключовими здобутками упродовж звітного періоду є передусім результати впровадження інформаційної системи «Деканат», електронне навчання та робота над інформаційною системою кадрово-фінансового обліку. Натомість пріоритетними у 2021/2022 навчальному році будуть формування нової концепції системи підвищення викладацької майстерності з наскрізним використанням цифрових компетенцій та повномасштабне впровадження і використання ключових модулів інформаційної системи кадрово-фінансового обліку, формування додаткових онлайн-сервісів. Акцентуючи на викликах, які ставить перед Університетом сучасний цифровий світ, Ректор також поділився інформацією про основні здобутки і завдання у сфері комунікації, маркетингу, фандрейзингу і проєктної діяльності, профорієнтації та співпраці з бізнесом.

Інформуючи колег про основні досягнення Університету у гуманітарній та соціальній сферах, Володимир Петрович закцентував на кампанії щодо вакцинації викладачів, працівників та студентів Львівського університету та організації протиепідемічних заходів, пов’язаних зі впровадженням карантину. «Ми повинні забезпечити умови для безперешкодного доступу до процедури вакцинації для працівників і студентів Університету, зокрема вже незабаром в Університеті функціонуватимуть постійні центри вакцинації», – констатував Ректор. У звіті йшлося також про результати цьогорічного оздоровлення працівників та студентів Університету на базах Шацького біолого-географічного стаціонару та Спортивно-оздоровчого табору «Карпати». Серед ключових завдань на новий навчальний рік – створення постійних пунктів вакцинації у гуртожитках та корпусах Університету, реалізація «Програми оздоровлення для працівників Університету» та розробка концепції соціального пакету для працівників Університету.

В рамках звіту Ректор також презентував напрацювання у сфері міжнародної співпраці. Йшлося про укладення нових міжнародних угод та продовження співпраці із іноземними університетами за раніше укладеними угодами, зокрема, в межах програм «Подвійний диплом». Відповідно до звіту, упродовж 2020/2021 навчального року забезпечено право на академічну мобільність і навчання в Університеті для понад 300 студентів-іноземців, у закордонні відрядження направлено 76 викладачів та працівників, 53 студентів та аспірантів. Окрім того, продовжено участь Університету в проєктах Еразмус+ КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти та в проєктах ЄС Еразмус+ Жана Моне. Підсумовуючи, Володимир Петрович підкреслив, що «міжнародна діяльність є одним із найбільших наших пріоритетів, адже це дозволяє залучати додаткові ресурси і механізми для кафедр».

Завершуючи, Ректор окреслив головні результати фінансової діяльності Університету. У виступі, зокрема, йшлося про діяльність фінансово-бюджетної комісії Вченої ради та формування Мотиваційного фонду. Ректор також проаналізував стан соціальних виплат, зазначивши, що «сума виплат матеріальної допомоги у зв’язку з лікуванням та оздоровленням свідчить про соціальну спрямованість кошторису спеціального фонду Університету». Володимир Петрович також розповів про будівництво нового гуртожитку для студентів Львівського національного університету імені Івана Франка та реалізацію інвестиційного проєкту щодо будівництва багатоквартирного будинку за адресою вул. Величковського, 84. «Динаміка основних показників засвідчує, що Університет досягає нового рівня, формуючи нові сучасні завдання», – підсумував Ректор, висловивши переконання, що завдяки спільній відповідальній праці колектив Університету здатний втілити в життя усі поставлені завдання.

Упродовж засідання Вченої ради розглянули також питання про внесення змін до Правил прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка, створення Відділу забезпечення діяльності спеціалізованих вчених рад.

Відповідно до порядку денного, Вчена рада також заслухала питання про попередню експертизу дисертаційних робіт, затвердження складу спеціалізованих рад для разового захисту дисертаційних робіт, зарахування до докторантури. Окрім того, Вчена рада проголосувала за внесення змін у Положення про порядок підготовки, формування та видання наказів у студентських справах та затвердження Положення про Шаховий клуб Львівського національного університету імені Івана Франка.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото