Відбулося відкриття книжково-ілюстративної виставки, присвяченої 70-річчю від дня народження професора Богдана Якимовича

10 лютого 2022 року у виставковій залі Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника відбулося відкриття книжково-ілюстративної експозиції, присвяченої 70-річчю від дня народження доктора історичних наук, професора кафедри бібліотекознавства і бібліографії Львівського національного університету імені Івана Франка Богдана Якимовича. Свій ювілей Богдан Зіновійович відзначив 29 січня.

Богдан Якимович – відомий український науковець, історик, громадський діяч, професійна діяльність якого є надзвичайно багатогранною. У 1998 – 2007 рр. Богдан Зіновійович очолював Наукову бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2007 – 2011 рр. працював доцентом, а з 2011 р. – професором кафедри історичного краєзнавства Львівського університету. Сьогодні Богдан Якимович – професор кафедри бібліотекознавства і бібліографії факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка та старший науковий співробітник відділу бібліотекознавства Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника. Він є автором понад 350 праць, головним редактором та упорядником близько 40 книжкових видань.

Окремої уваги заслуговує громадська діяльність Богдана Зіновійовича, адже в різні роки він очолював або ж був учасником низки громадських організацій, серед яких Львівське обласне відділення Товариства зв’язків з українцями за межами України («Україна-Світ»), Конгрес української інтелігенції Львівщини, Львівське обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

Підтвердженням вагомих досягнень Богдана Якимовича є численні нагороди й відзнаки – Почесне звання «Заслужений працівник культури України», нагрудний знак «Знак пошани» Міністра оборони України, відзнака «Слава Україні» (до 30-річчя Спілки офіцерів України), ювілейна медаль «30 років незалежності України», Почесні грамоти Президії НАН України і Центрального комітету профспілки.

Під час урочистого відкриття виставки зі словами вітання до Ювіляра звернувся генеральний директор Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника Василь Ферштей. «Богдан Якимович є прикладом великого українця, сучасного українця, і ми маємо честь сьогодні його пошанувати. У представленій експозиції Ви знайдете відображення його праці», – зазначив Василь Васильович, наголосивши на тому, що «життєвий, науковий і творчий шлях Богдана Якимовича є надзвичайно яскравим». Надалі за значний розвиток українського книгознавства, високий професіоналізм, результативну науково-дослідницьку працю, поповнення фондів бібліотеки цінними архівними документами та з нагоди ювілею Василь Ферштей відзначив Богдана Якимовича Подякою.

До вітальних слів долучився друг і колега Ювіляра, доктор філологічних наук, завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства, професор Михайло Гнатюк, який відзначив, що виставка багато говорить про характер і цілеспрямованість Богдана Якимовича. «Він має до всього характер і дуже багато працює. Надзвичайно багато Богдан Якимович зробив як директор Наукової бібліотеки Університету, як упорядник, як видавець. Більше того, багато з тих речей, які я маю честь робити, я би не міг реалізувати без нього», – поділився Михайло Іванович.

Слова вітання Богдану Якимовичу адресував також доктор історичних наук, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар. «Богдан Якимович є нашим професором і нашим Вчителем. Важко описати його діяльність одним реченням, бо надзвичайно багато зроблено, написано і видано. Ви, Богдане Зіновійовичу, є дуже багаторанною постаттю і дуже працьовитою. У Вас настільки великий запал до змін у житті, що, переконаний, попереду буде ще багато цікавих проєктів», – зазначив Володимир Качмар, звертаючись до Ювіляра.

Привітали Богдана Якимовича також представниця Товариства зв’язків з українцями за межами України («Україна-Світ») Галина Попович, український економіст, політичний і громадський діяч, меценат, доктор економічних наук, професор Степан Давимука, колеги з кафедри історичного краєзнавства Львівського університету на чолі з доктором історичних наук, завідувачем кафедри історичного краєзнавства, професором Віктором Голубком, а також рідні, друзі, колеги, провідні вчені, громадські та культурні діячі.

Виставка, присвячена ювілею Богдана Якимовича, презентує, зокрема, публікаційний доробок професора відповідно до напрямів його наукових досліджень – франкознавство, військова і воєнна історія, вексилологія, лексикографія, історія видавничої справи в Україні. Окрім того, в експозиції представлено книги, з якими пов’язана видавнича діяльність професора. Неабияку цінність мають експоновані праці Богдана Якимовича з галузі шашкевичезнавства і шевченкознавства. Так, Богдан Якимович є одним із співорганізаторів першого львівського перевидання альманаху «Руської Трійці» – «Русалка Дністрова», спільно з Ф. Стеблієм та В. Горинем  Ювіляр брав участь у виданні спеціального ювілейного випуску збірника «Україна: Культурна спадщина, національна свідомість, державність. Ч. 25: Тарас Шевченко і соборна Україна». Богдан Якимович проявив себе і як хороший наставник – під його керівництвом успішно захищено 10 кандидатських дисертацій. Саме тому на виставці також представлено автореферати дисертацій, науковим керівником яких був Богдан Зіновійович.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото