Відбулося засідання Вченої ради Університету

Сьогодні, 29 грудня 2021 року, відбулося останнє у цьому році засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Засідання провели у дистанційному форматі за допомогою центру для командної роботи Microsoft Teams. Головував на засіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Розпочалося засідання із вручення нагород студентам-переможцям ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Вітаючи переможців, Ректор наголосив на високому рівні підготовки студентів Львівського університету та всебічній підтримці студентських ініціатив, яку надають кафедри. «Для нас великою приємністю є те, що наші студенти вже в такому молодому віці виявляють зрілість і відповідальність, а їхні наукові здобутки є очевидними», – підкреслив Володимир Мельник і, звертаючись до молоді, зазначив: «Цей успіх є не лише Вашим, а й успіхом Університету, оскільки саме Ви творите славу і майбутнє Львівського університету».

На порядок денний засідання було винесено низку ключових для функціонування Університету питань. Зокрема, члени Вченої ради заслухали звіт про виконання кошторису Університету у 2021 році, який представила головна бухгалтерка Львівського університету Любов Хмельницька. Любов Іванівна ознайомила колег з ґрунтовним аналізом усіх видатків, що були здійснені в 2021 році. Після обговорення, у якому взяли участь голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек та завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, голова фінансово-бюджетної комісії Університету, професор Василь Нор, Вчена рада затвердила звіт про виконання кошторису Університету у 2021 році.

Надалі начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас презентувала членам Вченої ради проєкт кошторису видатків спеціального фонду Університету на 2022 рік, який попередньо було представлено під час громадського обговорення. Світлана Петрівна окреслила основні елементи проєкту кошторису та проаналізувала головні статті бюджету. Ключовими серед них традиційно є заробітна плата, послуги та закупівлі (у т.ч. комунальні послуги), придбання обладнання, відрахування громадським організаціям, ремонтні роботи (у т.ч. капітальні роботи, поточні ремонти приміщень та матеріали для РБВ), мотиваційний фонд факультетів та ін. За підсумками обговорення Вчена рада затвердила один із основних документів Університету, відповідно до якого плануватимуться видатки у 2022 році.

В рамках роботи Вчена рада затвердила ще два важливі документи – Правила прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка та Правила прийому до Відокремленого структурного підрозділу «Педагогічний фаховий коледж». Обидва документи колегам представив Перший проректор Андрій Гукалюк. Андрій Федорович акцентував на основних змінах, передбачених Правилами прийому, зокрема розповів про терміни подання заяв та документів для участі у вступних іспитах, творчому конкурсі на місця державного замовлення, реєстрацію електронних кабінетів, завантаження необхідних документів, подання заяв в електронній та паперовій формах, формування рейтингових списків та зарахування вступників.

Відповідно до порядку денного, члени Вченої ради заслухали звіт про навчально-виховну та наукову роботу на факультеті журналістики, з яким виступив декан факультету, професор Іван Крупський. Обговоривши звіт декана факультету журналістики та інформацію голови комісії, проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимира Качмара про навчально-методичну, наукову та виховну роботу на факультеті журналістики, врахувавши зауваження та пропозиції, Вчена рада затвердила озвучений звіт. Також було затверджено розподіл ліцензійних обсягів на 2022 рік і Положення про Приймальну комісію.

Упродовж засідання члени Вченої ради розглянули і питання про затвердження освітніх програм та зміни до Порядку призначення соціальних стипендій у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Вчена рада заслухала й питання про реорганізацію кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби та кафедр факультету педагогічної освіти, а також затвердила Положення про Центр англомовної академічної та крос-культурної комунікації та Положення про Центр публічної дипломатії.

Члени Вченої ради розглянули також питання про надання статусу національного надбання Колекції фосилій рослинних і тваринних решток Палеонтологічного музею Львівського національного університету імені  Івана Франка. Питання представив проректор з наукової роботи, академік НАН України Роман Гладишевський, який відзначив, що «Колекція фосилій рослинних і тваринних решток – це унікальний об’єкт, що не піддається відтворенню».

Вже традиційно на засіданні заслухали питання про розподіл іменних академічних стипендій, затвердження та уточнення тем дисертацій, створення разових спеціалізованих вчених рад для акредитації докторів філософії, рекомендації до друку наукових праць.

На завершення проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар представив членам Вченої ради звернення адміністрації та громадських організацій Університету щодо підтримки Фонду Музею Голодомору .

Підсумовуючи, Ректор Володимир Мельник подякував членам Вченої ради за плідну роботу упродовж 2021 року. «Незважаючи на усі проблеми і складнощі, рік, що минає, був успішним для колективу Університету. Очевидно, підставою для такого висновку є показники нашої роботи. Тенденція до покращення роботи і підвищення показників Університету засвідчує, що наш колектив свідомий того, що він робить. Консолідація Університету відбувається шляхом децентралізації – кожен структурний підрозділ має право і можливість виконувати свою місію, маючи загальну стратегію розвитку Університету», – зазначив Володимир Петрович і додав, що «при всіх позитивах, які ми маємо, пріоритетом залишається якість освітнього процесу, зокрема підвищення кваліфікації та вдосконалення викладацької майстерності, реорганізація науково-навчальних лабораторій, організація наукової роботи». Разом з тим, на думку Володимира Петровича важливими є й ментальні пріоритети. «Атмосфера толерації і взаємопідтримки в Університеті цінніша від усього іншого. Переконаний, ми створюємо умови не тільки для колективної роботи, а й умови, в яких кожна людина може реалізовувати себе індивідуально – і в колективі, і поза ним», – наголосив Ректор, побажавши усім міцного здоров’я, миру і злагоди, а також світлих новорічно-різдвяних свят.

Світлини: Олега Вівчарика та Ірини Онисько Більше фото