Відбулося засідання Вченої ради Університету

Сьогодні, 4 жовтня 2022 року, відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Головував на зсіданні Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Розпочинаючи засідання, члени Вченої ради вшанували хвилиною мовчання новітніх Героїв України – студентів, працівників та випускників Університету, які загинули, захищаючи Україну від російських окупантів – студента економічного факультету Максима Кравця, опалювача служби головного механіка Віктора Хмельницького, доцента кафедри туризму географічного факультету Михайла Гамкала, випускника аспірантури Львівського університету Рустема Мамут оглу Аблятіфова, випускника факультету журналістики Валентина Присіча.

До присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, який розповів колегам про благодійний проєкт «Протези для незламних». У межах цього проєкту усіх небайдужих просять перерахувати свою одноденну зарплату на протези для військових та цивільних, які через війну втратили кінцівки.

Згодом, відповідно до порядку денного, Вчена рада Львівського університету присвоїла звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка» видатному британському політику, великому другу України, Прем’єр-міністрові Великої Британії (2019-2022) Борису Джонсону. До цього британський політик дав офіційну згоду стати частиною академічної спільноти Львівського університету і висловив надію у найближчому майбутньому відвідати ЛНУ ім. Івана Франка.

Надалі члени Вченої ради заслухали питання про присвоєння Почесного звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка» завідувачеві кафедри математичної економіки, економетрії, фінансової та страхової математики, докторові фізико-математичних наук, професорові Володимиру Кириличу, завідувачеві кафедри фізичної та біомедичної електроніки, докторові фізико-математичних наук, професорові Олегу Бордуну та професорці кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка, докторці філологічних наук Богдані Крисі. Традиційно члени Вченої ради заслухали й питання про присвоєння вчених звань, а також про нагородження відзнакою Міністерства освіти і науки України.

У порядку денному був також блок питань, присвячений внесенню змін до нормативних документів Університету. Йшлося, зокрема, про нову редакцію Статуту Університету (внесення змін до Статуту), затвердження нової редакції Правил внутрішнього розпорядку Львівського національного університету імені Івана Франка, внесення змін до Колективного договору Львівського національного університету імені Івана Франка. Питання представили голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек та юрисконсульт Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Бурак. Упродовж засідання затвердили й Положення про академічну мобільність.

Згідно з порядком денним визначили й студентів, яким присвоєно відзнаку Вченої ради Університету. Вчена рада підтримала кандидатури студенток Марти Балди та Ірини Михалюк. Марта Балда – студентка четвертого курсу факультету міжнародних відносин, відмінниця навчання, голова профбюро студентів факультету міжнародних відносин. Студентка є членкинею Вченої ради Університету, ініціативи «Міжнар бадді» та ГО «Молода Дипломатія». Активно займається громадською та науковою діяльністю. Ірина Михалюк – студентка третього курсу економічного факультету, відмінниця навчання. У минулому – голова Студентської ради Університету банківської справи. У 2021-2022 н.р. членкиня Вченої ради, делегатка Конференції трудового колективу, членкиня стипендіальної комісії, навчально-методичної ради Університету банківської справи. Зараз очолює проєктний комітет Студентського уряду Львівського національного університету імені Івана Франка.

Члени Вченої ради підтримали також призначення рецензентів для проведення попередньої експертизи дисертації Дмитріва Григорія Степановича, представленої на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук зі спеціальності 02.00.01 –  неорганічна хімія.

В рамках засідання члени Вченої ради також прийняли рішення щодо створення разових спеціалізованих вчених рад, затвердження тем дисертацій, зарахування до докторантури, зміну форми видання наукового журналу «Вісник Львівського університету. Серія юридична» з друкованої на електронну, рекомендації до друку наукових праць. Перелічені питання презентував проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. Окрім того, Роман Євгенович виступив із питанням про затвердження рішення Видавничої ради Університету щодо переможців конкурсу «Найкращий підручний, навчальний посібник, монографія Університету 2021-2022 навчального року».

Під час засідання Вчена рада підтримала ініціативи колективу географічного факультету щодо створення меморіальної аудиторії імені Михайла Гамкала.