Відбулося засідання Вченої ради Університету

25 вересня 2024 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. На порядок денний було винесено низку актуальних питань, пов’язаних із діяльністю Університету.

Розпочали засідання із вручення атестатів професора і доцента. Надалі, відповідно до порядку денного Вчена рада розглянула питання про присвоєння почесного звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка» вченим Університету. Так, члени Вченої ради підтримали присвоєння почесного звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка» завідувачці кафедри туризму, докторці економічних наук, професорці Марті Мальській, завідувачці кафедри європейських та регіональних студій, докторці історичних наук, професорці Наталії Антонюк, докторці філологічних наук, професорці кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Аллі Татаренко, доктору філологічних наук, професору кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Ярославові Гарасиму та завідувачеві кафедри адміністративного і фінансового права, докторові юридичних наук, професорові Миколі Кобилецькому.

Окрім того, Вчена рада підтримала кандидатури студентів для нагородження Відзнакою Вченої ради Університету та кандидатури викладачів для нагородження Подякою Міністерства освіти і науки України, проголосувала за висунення Археологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка на здобуття премії Львівської обласної ради в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.

В межах засідання члени Вченої ради заслухали і затвердили звіт про результати заліково-екзаменаційної сесії та роботу екзаменаційних комісій в Університеті у 2023/2024 навчальному році, затвердили положення про Шаховий клуб Львівського національного університету імені Івана Франка, підтримали зміну назви Центру соціального розвитку та громадських ініціатив на Центр підтримки ветеранів та соціальних ініціатив Львівського національного університету імені Івана Франка, затвердили положення про кафедру безпеки життєдіяльності та нову редакцію положення про хімічний факультет.

Під час засідання йшлося про створення комісії для підготовки питання про реорганізацію кафедри управління та експертизи товарів і кафедри безпеки інформації та бізнес-комунікацій економічного факультету, про проведення попередньої експертизи дисертацій, створення спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт для здобуття ступеня доктора філософії.

Вчена рада розглянула також низку питань, пов’язаних із видавничою діяльністю. Зокрема, на засіданні рекомендували до друку наукові праці,  затвердили рішення Видавничої ради Університету щодо переможців конкурсу «Найкращий підручник і навчальний посібник Університету 2023-2024 навчального року», затвердили рішення журі Літературної премії імені Романа Гамади та склад редколегії Журналу прикладного та чисельного аналізу.