Відбулося засідання Вченої ради Університету

28 квітня 2021 року відбулося чергове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка у дистанційному форматі з використанням центру для командної роботи «Microsoft Teams».

Відкрив засідання Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Вже традиційно Ректор  ознайомив колег з актуальною інформацією про нові досягнення студентів та працівників Львівського університету. Володимир Петрович, зокрема, привітав учених Львівського національного університету імені Івана Франка з присудженням наукових ступенів кандидата наук, доктора наук і доктора філософії та присвоєнням вчених звань доцента і професора, підкресливши, що «незважаючи на всі обставини, колектив Університету продовжує наполегливо працювати і підкорювати нові наукові вершини». Ректор також підсумував досягнення студентів Університету, які стали переможцями та призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Володимир Петрович подякував студентам та їхнім науковим керівникам за сумлінне навчання та велику роботу, результатом яких стали численні перемоги.

Згідно з порядком денним, члени Вченої ради розглянули питання про представлення до відзначення нагородами працівників Університету з нагоди 360-річчя від часу заснування Львівського національного університету імені Івана Франка. Декани факультетів представили пропозиції щодо відзначення науковців за вагомі досягнення такими нагородами як Почесна грамота та Грамота Кабінету Міністрів України, Почесна грамота та Грамота Верховної Ради України, Почесна грамота, Грамота і Подяка Міністерства освіти і науки України.

Надалі Перший проректор Університету Андрій Гукалюк поділився інформацією щодо роботи Комісії з навчально-методичної роботи, за підсумками діяльності якої Вчена рада затвердила навчальні плани і освітні програм. Окрім того, на засіданні затвердили також Положення про проведення практик здобувачів вищої освіти.

Відповідно до порядку денного також створено комісію для підготовки питання про перейменування кафедри філософії мистецтв факультету культури і мистецтв.

Традиційно члени Вченої ради розглянули питання про попередню експертизу дисертаційних робіт, затвердження складу спеціалізованих рад для разового захисту дисертаційних робіт.

Підсумовуючи, Володимир Петрович ознайомив присутніх з інформацією щодо проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад завідувачів кафедр, професорів, доцентів Львівського національного університету імені Івана Франка.

Володимир Петрович додав, що окрім  «Порядку проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників Львівського національного університету імені Івана Франка», який власне регулює питання обрання на посади науково-педагогічних працівників, в Університеті розроблено відповідні методичні рекомендації, які вже незабаром будуть розповсюджені на факультетах.

На завершення Ректор Університету подякував колегам за добру роботу і наголосив, що «колектив Університету відчуває свою місію перед суспільством, з совістю і професійною відповідальністю ставиться до роботи». Володимир Петрович привітав усіх з прийдешніми Великодніми святами, побажавши академічній спільноті міцного здоров’я, оптимізму й віри у світлі перспективи Львівського університету.