Відбулося засідання Вченої ради Університету

26 травня 2021 року відбулося чергове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка, яке провели в онлайн-форматі з використанням центру для командної роботи «Microsoft Teams».

Розпочав засідання Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Ректор поділився з колегами актуальною інформацією про нові перемоги і здобутки студентів та працівників Львівського університету. Володимир Петрович, зокрема, привітав студента філософського факультету Олексія Каленіченка з обранням на посаду голови Студентського уряду Університету. Ректор також висловив слова вітання студентам, які стали переможцями та призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Окрім того, Володимир Петрович привітав завідувача кафедри експериментальної фізики Львівського університету, професора Анатолія Волошиновського з присвоєнням почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України», а декана географічного факультету Володимира Біланюка – з присвоєнням почесного звання «Заслужений працівник освіти України».

Відповідно до порядку денного, члени Вченої ради заслухали питання про представлення до відзначення нагородами вчених Університету. Зокрема, декани факультетів виступили з пропозиціями щодо присвоєння науковцям Львівського університету почесних звань «Заслужений діяч науки і техніки України» та «Заслужений працівник освіти України». Також декани представили пропозиції щодо нагородження працівників Університету за вагомі досягнення такими нагородами як Почесна грамота та Грамота Верховної Ради України, Грамота Кабінету Міністрів України, Грамота і Подяка Міністерства освіти і науки України.

Члени Вченої ради також підтримали рішення атестаційно-кадрової комісії щодо присвоєння працівникам Університету вчених звань «професора» і «доцента». Зважаючи на те, що це питання потребує таємного голосування, було оголошено перерву для його проведення шляхом подання бюлетенів.

Опісля члени Вченої ради розглянули питання про перейменування кафедри філософії мистецтв факультету культури та мистецтв. Перед присутніми виступив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який очолював комісію для підготовки питання про перейменування кафедри. В обговоренні питання також взяв участь декан факультету культури і мистецтв Роман Крохмальний, який наголосив на актуальності перейменування кафедри. Члени Вченої ради підтримали ініціативу перейменування кафедри філософії мистецтв на кафедру соціокультурного менеджменту.

Традиційно члени Вченої ради розглянули питання про попередню експертизу дисертаційних робіт, яке представив начальник Науково-дослідної частини Юрій Плевачук. Крім того, Вчена рада заслухала питання про затвердження тем дисертацій.

Підсумовуючи, Ректор повідомив, що упродовж червня Вчена рада розглядатиме конкурсні справи на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників, а саме завідувачів кафедр і професорів.